Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Varank: Aşı ve İlaç Konusunda Yeni Yaklaşımlar Belirlendi

Koronavirüs aşı ve ilaç çalışmalarında yeni yaklaşımların belirlendiğini söyleyen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ellerindeki tüm imkanı bu iş için kullanacaklarını belirtti.
Bakan Varank: Aşı ve İlaç Konusunda Yeni Yaklaşımlar Belirlendi
Son Güncelleme: 
Yorum

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Aşı ve İlaç Geliştirme Sanal Konferansı’na katıldı. COVID-19 Türkiye Platformu koordinasyonunda düzenlenen konferansta, koronavirüs salgınının son durumuna ilişkin açıklama yaparken, aşı ve ilaç çalışmaları hakkında umut verici şeyler söyledi.

Bakan Varank Türkiye‘de koronavirüs aşı ve ilacı konusunda önemli yetkinlikler olduğunu belirtti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Aşı Açıklamasıİçinde bulunduğumuz süreçte bazı zorunlu durumlar ile karşı karşıya kaldığımızı söyleyen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank bunun en başında dijitalleşmenin yer geldiğini belirtti. Şu anda hayatın hemen her alanında dijitalleşmenin nimetlerinden yararlandığımızı ve ister istemez birçok alanında bu alternatifi zorunlu olarak kullandığını söyledi.

Virüsün küresel ekonomiyi resesyona sokma olasılığının yüksek olduğunu, bunun yanında ekonomik düzeni de tamamen değiştireceğini ifade etti. Ülkemizde Kovid-19 ilaç tedavisi ve aşısına yönelik önemli yetkinlikler olduğunu söyleyen Varank, bakanlığın bu iş için elindeki tüm kaynaklarını kullanacağını vurguladı.

Şu anda çok hızlı sonuç alınabilecek yenilikçi yaklaşımların belirlendiğini, bu süreçte hane halkının gelir seviyesinin düşürülmemesinin ve emekçilerin işini kaybetmemesinin en önemli husus olduğunu aktardı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kronik hastaların mağdur olmaması için alınan kararı duyurdu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Sağlık Raporu AçıklamasıBakanlıktan yapılan açıklamada kronik hastaların 1 Ocak ve sonrasında süresi dolan sağlık raporları ve reçeteleri ikinci bir duyuruya kadar geçerli olacak. Bakan Selçuk bu süreçte söz konusu hastaların ilaç ve tıbbi malzeme alma konusunda reçete düzenlemelerine gerek olmayacağını söyledi.

Ayrıca ilaç ve tıbbi malzeme bedellerinin de Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanacağını ekledi. Özel sağlık hizmeti sunucularındaki biyometrik kimlik doğrulama sisteminin 31 Mart’ta askıya alındığını hatırlatan Bakan Selçuk bunun da ikinci bir duyuruya kadar uzatıldığını sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu