Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Bozdağ Adalet Bakanlığı Personel Alımını Duyurdu

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ 2022 yılı içerisinde bakanlık kapsamında yapılacak personel alımıyla ilgili bilgi paylaştı. İşte detaylar;
Bakan Bozdağ Adalet Bakanlığı Personel Alımını Duyurdu
Yorum

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 2022 yılı içerisinde yapılacak personel alımlarıyla ilgili bilgi paylaştı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Bozdağ, yıl içinde toplamda 12 bin 933 personel alınacağını duyurdu.

Bakan Bozdağ, Personel Genel Müdürlüğü’ne 6 bin 683, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne 5 bin 563, İcra İşleri Daire Başkanlığı’na 500 ve Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na 187 adet olmak üzere toplamda 12.933 personel alınacağını açıkladı.

Adalet Bakanlığı Personel Dağılımı
Kaynak: Twitter

Yasal izinler alındıktan sonra ilanların açılacağını belirten Bozdağ, alım sürecini hızlandırmak için konuyu bizzat takip ettiğini vurguladı.

Bekir Bozdağ, Ocak sonunda Abdülhamit Gül’ün istifasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Adalet Bakanı olarak atandı. Bozdağ daha önce de iki kere bakanlığın başına getirilmişti.

İlk olarak 2013 yılında Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı görevi nedeniyle görevinden ayrılan Sadullah Ergin’in yerine atanmıştı. Daha sonra Mart 2015’te yerini Kenan İpek’e bırakan Bozdağ, Kasım 2015’te yeniden Adalet Bakanı olmuştu. Temmuz 2017’ye kadar görevinde kalan Bozdağ, 29 Ocak 2022’de yeniden bakanlığın başına getirildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu