Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

BAE, Dubai’nin Resmi Kripto Parasının Olmadığını Açıkladı

Yetkililerden Dubai Coin hakkında açıklama geldi.
BAE, Dubai’nin Resmi Kripto Parasının Olmadığını Açıkladı

Kripto para piyasası büyüdükçe her geçen gün yeni projeler geliştiriliyor. Teknoloji dostu olmasıyla bilinen Dubai’de kripto ve blockchaine yönelik gelecek vaadeden projeler olduğu biliniyor. Ancak bu durum beraberinde asılsız bilgilerin yayılmasına ve şüpheli durumların oluşmasına neden oluyor.

Dubai Medya Ofisi, yetkililerin Dubai Coin adlı bir dijital para birimini hiçbir zaman onaylamadığını duyurdu. Bu proje geçtiğimiz hafta ortaya çıktığında %1000 oranında artış yaşadı. Duyuruda oluşturulan kripto paranın şehrin resmi dijital varlığı olmadığının altı çizildi.

Listeleme Platformlarından Kaldırıldı

Listeleme Platformlarından Kaldırıldı

Dubai Coin adıyla tanıtılan internet sitesinin, kişisel bilgileri çalmak için tasarlanmış bir kimlik avı kampanyası olduğu belirtildi. Açıklamanın ardından büyük listeleme platformları CoinMarketCap ve CoinGecko Dubai Coin’i sayfalarından kaldırdı. TradingView’den alınan verilere göre, resmi açıklamadan bu yana kripto paranın fiyatı %50’den fazla düştü.

Dubai Coin’in geliştiricileri, bunun bölgede geliştirilen halka açık bir blok zinciri olan ArabianChain Technology tarafından desteklenen bir proje olduğunu iddia ediyor. ArabianChain ise geçtiğimiz gün Dubai Coin web sitesinin şirketle ilgili olmadığını duyurmuştu.

Dubai, blockchain teknolojisine ve kripto para birimlerine karşı olumlu tutumuyla biliniyor. Bu yılın başlarında, Dubai Finansal Hizmetler Otoritesi, emirlikteki kripto para birimi düzenlemeleri için standartlaştırılmış bir çerçeve oluşturma çalışmalarına hız verildiğini duyurmuştu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum