Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Badger Dao Protokolünde Güvenlik İhlali Nedeniyle 10 Milyon Dolar Kayıp Yaşandı

Güvenlik ihlali nedeniyle platformdaki tüm akıllı sözleşmeler duraklatıldı. Saldırının zararı 10 milyon dolar oldu.
Badger Dao Protokolünde Güvenlik İhlali Nedeniyle 10 Milyon Dolar Kayıp Yaşandı
Son Güncelleme: 
Yorum

Merkezi olmayan finans protokolü Bader Dao’da, 10 milyon dolarlık zarara yol açan bir siber saldırı yaşandı. Saldırının, Ethereum ağındaki protokolü hedef aldığı bildirildi. İlgili sözleşme ile etkileşime giren kullanıcılardan cüzdanlarından izinlerini iptal etmeleri isteniyor.

Toplamda teyit edilmemiş kayıpların 0.6 milyon dolara ulaştığı tahmin ediliyor. Badger DAO ekibi, istismarı doğrulamadı, ancak Twitter üzerinden sorun olduğunu kabul etti.

Badger DAO’daki tüm akıllı sözleşmeler, potansiyel olarak kötü niyetli para çekme işlemlerini önlemek amacıyla duraklatıldı. İlk raporlar, bazı kullanıcıların protokoldeki akıllı sözleşmelerden olağandışı harcama talepleri aldığını iddia ediyor. Bu isteklerin, yapılan bir saldırının sonucu olduğu düşünülüyor.

Badger saatlik grafik
Kaynak: TradingView

Sözleşmeler duraklatılsa da, topluluk üyeleri mevduat sahiplerine kötü niyetli sözleşmenin izinlerini iptal etmek için Debank ve Unrekt gibi araçları kullanmalarını tavsiye ediyor. Olayın ortaya çıkması sonrası Badger’in fiyatında %10’un üzerinde düşüş yaşandı.

Kripto para birimi an itibariyle 250 milyon doların üzerinde piyasa değerine sahip ve 22 dolar seviyesinden işlem görüyor. Badger DAO, birçok akıllı sözleşme platformunda teminat olarak Bitcoin kullanımını basitleştirmeye yönelik ürünler ve altyapı oluşturmaya adanmış, açık kaynaklı, merkezi olmayan platform olarak çalışıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu