Yatırım yapmaya başla!

Ayla Filminin İlham Kaynağı Astsubay Süleyman Dilbirliği Hayatını Kaybetti!

Türkiye’nin Oscar adayı olarak adını duyuran Ayla filminin esin kaynağı Süleyman Astsubay’dan acı haber geldi. Ayrıntılar haberimizde;
Ayla Filminin İlham Kaynağı Astsubay Süleyman Dilbirliği Hayatını Kaybetti!

Aylardır heyecanla beklenen ve nihayet 27 Ekim’de vizyona giren Ayla, izleyen herkesi derinden etkilemiş, gerçek bir hikayeden uyarlanmış olması filmi daha da büyüleyici kılmıştı. Sonuçta Oscar adayı olan Ayla, Kore gazisi Türk Astsubayı Süleyman Dilbirliği ile savaşın ortasında kalmış Koreli Ayla’nın yaşanmış hikayesini konu alıyordu.

Ve ikilinin arasındaki hikaye, milyonları gözyaşlarına boğmuştu. Fakat bu seferki üzüntü filmden bir sahneye değil, Ayla’nın Astsubayı Süleyman Dilbirliği’nin vedasına oldu.

Filmin vizyona girmesinden kısa süre sonra 91 yaşındaki Kore gazisinin yoğun bakıma kaldırıldığını duymuştuk.

Kore Gazisi Süleyman Dilbirliği Vefat EttiZira Süleyman Dilbirliği’nin sağlığı Ayla’nın galasına katıldıktan sonra bozulmuş, Kore gazisi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınmıştı.

Ancak 12 Kasım’dan bu yana tedavi gören Süleyman Dilbirliği, yapılan tüm müdahalelere rağmen çoklu organ yetmezliğine bağlı olarak hayatını kaybetti.

Süleyman Dilbirliği Öldü!Hastaneden yapılan açıklamaya göre, Dilbirliği’nin genel sağlık durumunda son 1 hafta içinde bozulma görülmüş ve Kore gazisi son 24 saatte gelişen organ yetmezliğine bağlı olarak vefat etmiş.

Kore savaşı sırasında ailesini yitiren 5 yaşındaki kız çocuğunu sahiplenen Süleyman Astsubay, hikayesi gibi vedasıyla da binlerce kişiyi üzdü.

Öte yandan; filmi hala izlemeyenler için Süleyman Dilbirliği’nden kısaca bahsedecek olursak şunları söyleyebiliriz. Süleyman Astsubay 1950 yılında başlayan Kore Savaşı sırasında ailesini kaybeden küçük bir kızı sahiplenmiştir.

Sonrasında Koreli küçük kıza Ayla ismini vermiş ve ona aylarca kendi çocuğu gibi bakmıştır. Ardından Türkiye’ye dönmek zorunda kalmış ve Ayla’yı yıllar sonra görebilmiştir. Koreli Eunja Kim de yaptığı açıklamalarda hayatı boyunca manevi babasını özlediğini söylemiş, 2010 yılına kadar onu hep merak ettiğini belirtmişti. Neticede; Koreli Astsubay hayatını kaybetti ama artık milyonlarca kişinin öğrendiği hikayesi sayesinde hep ölümsüz kalacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum