Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Avustralya’da Kripto Para Sahibi Olan Kişilerin Sayısı Artıyor

Uzmanlar kripto paralara olan ilginin artmasını bekliyor.
Avustralya’da Kripto Para Sahibi Olan Kişilerin Sayısı Artıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Avustralya’da düzenlenen 2021 Bağımsız Rezerv Kripto Para Birimi Endeksi (IRCI) anketine 2 binden fazla kişi katıldı. Katılımcıların kripto sahibi olan veya sahip olan yüzdesinin 2020’deki %18,4’ten %28,8’e ulaştığı bildirildi.

Sonuçlar, sektördeki büyümenin, kripto sahibi olanların olumlu deneyimlerinden kaynaklandığını insanların kazançlarının arttığını gösteriyor. Independent Reserve CEO’su Adrian Przelozny, yatırımlardan geri dönüş almanın çok zor hale geldiği bir ortam nedeniyle bu sonuçların sürpriz olmadığını söyledi.

Kripto paraların son bir yıl içerisinde diğer varlıklardan daha iyi performans gösterdiğini hatırlatan Przelozny, insanların böyle bir varlık sınıfı ile ilgilenmesinin doğal olduğunu düşündüğünü belirtti.

Przelozny, kriptonun olgunlaştıkça ve daha az volatil hale geldikçe eğilimin devam etmesini beklediğini belirterek, algılanan riskin de azaldığını ifade etti. 24 ila 34 yaş grubunun %27,6’su zengin olmak için satın aldıklarını söyleyen kriptoya en çok güvenen grup olurken, sisteme inanmayanların büyük olasılıkla 65 yaş üstü grubunda bulunuyor.

IRCI tarafından ankete katılan ve şu anda kripto sahibi olmayanların %28,6’sı, daha iyi tüketici korumaları olsaydı yatırım yapacaklarını söyledi. Katılımcıların %26,6’sı ise endüstri düzenlemesi iyileştirilirse kripto satın alacaklarını belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%