Yatırım yapmaya başla!

Avrupa Uzay Ajansı’ndan Çılgın Plan: Gelecekte İnsanoğlu Ay’a Taşınabilir mi?

Avrupa Uzay Ajansı’ndan yapılan açıklamalar gelecek yıllarda çok farklı gelişmelerin olacağını gösteriyor. Ay’da yaşam mümkün olabilir mi? Detaylar haberimizde…
Avrupa Uzay Ajansı’ndan Çılgın Plan: Gelecekte İnsanoğlu Ay’a Taşınabilir mi?

İnsanoğlu son yüzyıl boyunca Ay’a yapılan seyahatleri, ayak basma anını sıkça konuşmuştur. Pek çok uzman ise Dünya’nın kaynaklarının ilerisi için tükeneceğini ve yeni yaşam alanları bulunması gerektiğini dile getirmektedir. Geçtiğimiz günlerce SpaceX CEO’su Elon Musk’un Mars’a insan kolonilerinin taşınması planını dile getirmesinin ardından, Ay’da yaşam için yeni bir açıklama geldi.

Avrupa Uzay Ajansı’nda Profesör Bernard Foing’in ifadeleri gelecekte Ay’da yaşamla ilgili daha sık konuşulacağını gösteriyor. Foing’in verdiği röportaj ile Avrupa Uzay Ajansı’nın Ay’da bir köy kurma projesi olduğu ortaya çıkıyor. Projeyle ilgili detaylara göz attığımızda ise şaşkınlık uyandıran planların olduğunu söyleyebiliriz.

30 Yıl Sonra Ay’a Yerleşmek Mümkün mü?

Planlanan projede 2030 yılından itibaren Ay’a öncü bir grubun gönderilmesi düşünülüyor. Ay’da kurulacak olan köyde hayatını sürdürecek olan insan kolonisinin, ilerleyen yıllarda sayısının artması planlanıyor.

Bernard Foing bu sayının 2040’lı yıllarda 100’ü geçeceğini belirtirken 2050 yılından itibaren ise 1000’den fazla insanın Ay’da yaşayabileceğini dile getiriyor. Bu sayıda insanın Ay’da yaşıyor olması ilerleyen dönemde, Ay’da ciddi bir insan yoğunluğunun ortaya çıkacağını gösteriyor.

Ay Köyü Mars’a Yolculukta Bir Durak Olabilir

Gelecek yıllarda insanlık yeni yerleşim yerleri ararken bunların başında Mars gezegeni geliyor. Dünya ile pek çok benzerliğe sahip olan Mars’ta yaşam fikri, sıkça dile getirilmekte ve bununla ilgili her geçen gün çeşitli araştırmalar yapılmakta. Avrupa Uzay Ajansı ise bu fikre Ay’da bir köy kurarak yeni bir bakış açısı getiriyor.

Mars’a yolculukta bir durak olarak düşünülen Ay Köyü, bu noktada büyük önem teşkil ediyor. Uzay ajansı yetkilileri, Mars yolculuklarının 2030’lu yıllardan itibaren başlayacağını hatırlatarak, bu zamana kadar olan süreçte ise Ay’da bir uzay üssü kurulabileceğini ve burada insan yaşamının temellerinin atılabileceğini ifade ediyorlar. Yetkililer Ay’da kalıcı bir yaşam sağlanabileceğini belirtmekle beraber, buraya yapılması muhtemel turistik ziyaretlerin de önünün açılacağını belirtiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum