Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Avrupa Birliği Kripto Para Madenciliğini Resmi Olarak Kabul Etti!

Kripto paraların madenciliğinin yapılmasıyla ilgili tartışmalara Avrupa Birliği’nden emsal sayılacak karar çıktı. İşte detaylar…
Avrupa Birliği Kripto Para Madenciliğini Resmi Olarak Kabul Etti!
Son Güncelleme: 
Yorum

Başta Bitcoin olmak üzere kripto paralar son yıllarda dünya genelinde inanılmaz değer kazanmış durumda. İnsanların yatırım aracı olarak gördükleri bu piyasaya tüm dünyanın gözü çevrilmiş durumda. Kripto paraların madenciliği için de dünya genelinde büyük yatırımlar yapılmakta.

Bu işlemler çok fazla enerji tüketimine neden olduğu için baz hükumetler ise önlem alma ihtiyacı hissettiler. Geçtiğimiz günlerde kripto para madenciliğinin İzlanda’yı zor duruma soktuğu haberini sizlere aktarmıştık. Keza yine madenciliğin yoğun olarak yapıldığı Çin’de de hükümetin yaptığı düzenlemeler sonrası madencilerin yeni adresi olarak Kanada gösteriliyordu.

Avrupa Birliği: Madencilik Tamamen Yasal

Dünya genelinde kripto paraların madenciliğinin doğruluğu tartışıladursun, Avrupa Birliği’nden konuyla ilgili çok net bir açıklama geldi. Avrupa Dijital Ekonomi ve Toplum Komiseri Mariya Gabriel, kendisine sorulan soru kapsamında kripto paraların madenciliğinin tamamen yasal olduğunu açıkladı.

Gabirel açıklamasının devamında ”Bu faaliyetler için harcanan enerji kanunlara göre üretilirse yasaklamak, hatta sınırlamak için yasal bir dayanak yoktur.” ifadelerine yer verdi. AB yetkilisi Avrupa genelinde yapılan faaliyetleri takip ettiklerini bu durumla ilgili düzenleme yapılabileceğini ancak tamamen engellenmesinin söz konusu olmadığını sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%