Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Avrasya GYO Hisseleri Kar Dağıtım Kararının Genel Kuruldan Geçmesiyle Düşüyor

2020 net karından pay dağıtımı yapmayacağını açıklayan Avrasya Gayrimenkul hisseleri, %1,5 ekside işlem görüyor.
Avrasya GYO Hisseleri Kar Dağıtım Kararının Genel Kuruldan Geçmesiyle Düşüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 1 Ocak 2020 – 31 Aralık 2021 dönemine ait net karın nasıl değerlendirileceğine dair kararını verdi. Geçen yıl 51.379.852,20 TL toplam ve 7.250.814,12 TL net dönem karı elde edildiği belirtilirken, söz konusu miktardan ortaklara pay dağıtılmayacağı söylendi.

Açıklamanın tam metninde, net dönem karına ilişkin olarak “Olağanüstü Yedekler hesabına kaydedilmesine ve bu nedenle kar payı dağıtılmamasına ilişkin teklifi müzakere edildi, söz alan olmayınca Genel Kurulun tasvibine sunuldu ve oylamaya açıldı, yapılan oylamada oybirliği ile kabul edildi.” bilgisine yer verildi.

Kar dağıtımı yapılmayacağına yönelik açıklama şirket hisselerine satış getirdi.
Avrasya Gayrimenkul Hisseleri Satış Baskısında
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

BIST gayrimenkul yatırım ortaklığı endeksi altında yer alan Avrasya GYO hisseleri, bugünkü işlemlere 2,68 liradan başladı. Gün boyu aşağı yönde hareket ederek ortalama %1,5 değer kaybetti. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yapılan kar dağıtım açıklamasının ardından, saat 15.36’da %1,49 ekside fiyatlandı.

2,65 liradan işlem gören hisseler, gün içinde 2,61 ile en düşüğü, 2,70 ile en yükseği kaydetti. Yıllık bazda 1,14 – 4,36 TL arasında hareket ederek, yatırımcısına %92 oranında kazanç getirdi.

Hisseler son haftalarda zayıf performans sergiledi. Haftalık bazda 2,61 liraya inerek %5’e yakın geriledi. Aylık değişimi de %8,30 düşüşe işaret ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu