Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Temettü Onaylandı! Hissesi Tavan Yapan Şirket Kar Payı Dağıtıyor!

Flap Kongre Toplantı Hizmetleri Otomotiv ve Turizm A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde genel kurulun kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Temettü Onaylandı! Hissesi Tavan Yapan Şirket Kar Payı Dağıtıyor!
HABER GİRİŞ

Yurt içi ile yurt dışında ulusal ve uluslararası düzeyde kongreyle toplantı organizasyonları düzenleyen Flap Kongre Toplantı Hizmetleri Otomotiv ve Turizm A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) genel kurulun kar payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da FLAP koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, yatırımcısı için beklentiler dahilinde olmak üzere yönetim kurulunun temettü dağıtma teklifinin genel kurulca onaylandığı müjdesi çıktı.

Açıklamada, yönetim kurulunun hisse başına brüt 0,0656430 TL, net 0,0590787 TL temettü ödenmesi teklifinin genel kurulda kabul edildiği ifade edildi.

Kar payı dağıtım tarihine ilişkin kesinleşen bir tarih ise şimdilik verilmedi.

FLAP Temettü Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Açıklamada, “Dağıtılması öngörülen temettünün, 6.154.033,66 TL brüt, 5.538.630,29 TL’sinin net, tam mükellef kurum niteliğindeki pay sahiplerine pay başına brüt 0,06564 TL ve gerçek kişi pay sahiplerine de net 0,05908 TL olmak üzere, şirketin finansman durumuna uygun olarak yönetim kurulunun belirleyeceği mevzuata uygun bir tarihte, nakden dağıtılması, onaya sunulmuş ve genel kurulda onaylanmıştır.” ifadesi kullanıldı.

GCM Yatırım Banner

Şirket, 20 Mart tarihinde 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu KAP’a iletmişti. Brüt, net, esas faaliyet ve dönem karında artış gözlemlenmişti.

FLAP Hisselerinden Tavan Performans

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın son işlem gününü yüzde 0,49 değer kaybederek 10.218,58 puandan tamamlarken, FLAP hisseleri tavan performans sergiledi.

Yıllık zirvesi 17,28 TL olan hisselerin değeri, 10,29 TL seviyesine çıkış gösterdi.

FLAP Fiyatı Tavan Performansla Günün Öne Çıkan Hisselerinden Oldu
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Flap Kongre Hizmetleri hisseleri, yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 78,7 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın