Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 300 Bedelsiz Hamlesi! Lojistik Şirketi KAP’a Bildirdi

Borsa İstanbul’da RYSAS koduyla işlem gören Reysaş Lojistik, yüzde 300 bedelsiz sermaye artırımına karar verdiğini ve SPK’ya başvurduğunu açıkladı. İşte detaylar;
Yüzde 300 Bedelsiz Hamlesi! Lojistik Şirketi KAP’a Bildirdi
HABER GİRİŞ

Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş (RYSAS), 10 Mayıs tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını açıkladı.

Şirket, 2 milyar TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 500 milyon TL olan çıkarılmış sermayesini, tamamı geçmiş yıl karşılanmak üzere 1,5 milyar TL artırılarak 2 milyar TL’ye çıkarılacağını belirtti.

Yüzde 300 Bedelsiz Hamlesi! Lojistik Şirketi KAP’a BildirdiKaynak: KAP

Reysaş Taşımacılık, sermayeye ilave edilecek 1,5 milyar TL’yi temsil eden payların tüm pay sahiplerine payları oranında dağıtılacağını ifade etti. 10 Mayıs’ta sermaye artırımının onayı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurulduğu bildirildi.

Yüzde 300 Bedelsiz Hamlesi! Lojistik Şirketi KAP’a BildirdiKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

2023 yılını 30 TL’den tamamlayan RYSAS, 10 Mayıs’ta bedelsiz kararıyla birlikte yükselişe geçti. Yüzde 3,4 artışla 47 TL’ye çıkan hisseler, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Hissede haftalık yüzde 13, aylık yüzde 19 ve yıllık yüzde 236 artış gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.