Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Taze Halka Arz İşleri Büyütecek Dev Hamlesini Duyurdu!

Bor Şeker A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde kapasite artışı ve teknoloji yatırımı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberin devamında;
Taze Halka Arz İşleri Büyütecek Dev Hamlesini Duyurdu!
HABER GİRİŞ

Bu yılın 7-8-9 Şubat tarihlerinde talep toplama işlemleriyle halka arzını gerçekleştiren Bor Şeker A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde verimliliği artıracak önemli yatırım hamleleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da BORSK koduyla işlem gören şirketin bildiriminde kapasite artışı ve teknoloji yatırımına ilişkin detaylara yer verildi.

Açıklamada, günlük 3.600 ton pancar işleme kapasitesine sahip olan mevcut ekstraksiyon ünitesinin, 10.000 ton/gün kapasiteli, son teknolojiye sahip yeni bir ekstraksiyon ünitesi ile güncellendiği bilgisi verildi.

Toplam proje maliyeti 12 milyon euro olan bu yeni tesisin tedarik ve montaj işlemlerinin tamamlandığı, soğuk ve mekanik denemelere başlandığı ifade edildi.

Yatırım sonucunda 2024/2025 üretim sezonunda günlük 10 bin ton pancar işlenmesinin planlandığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Bu kapasite artışıyla üretim kayıplarının en aza indirgenmesinin, üretim maliyetlerinin düşürülmesinin ve böylece şirketin daha verimli bir şekilde faaliyet göstermesinin hedeflendiği vurgulandı.

1.857.800.000 TL halka arz büyüklüğüne sahip Bor Şeker’in paylarının halka arzında toplamda 2.598.930 yatırımcıya dağıtım gerçekleşmişti.

BORSK Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,63 değer kazanarak 10.333,17 puana çıkarken, haber yazımı itibarıyla 10.298,25 puandan işlem görüyor. BORSK hisseleri ise düşüş eğiliminde hareket ediyor.

Zirvesi 55,6 TL olan hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 3,5‘lik düşüşle 35,04 TL seviyesine geri çekilme göstermiş durumda.

BORSK Fiyatı Bugün Düşüş Eğiliminde Görünüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bor Şeker hisseleri, haftalık bazda yüzde 1,9 oranında getiri sağlarken, aylık görünümde ise yüzde 9 oranında kırmızı yakmış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın