Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yapı Şirketinden Temettü Açıklaması! Genel Kurul Kararı Bekleniyor

Geçen yıl halka arz olan yapı şirketi temettü açıklamasını yaptı. Temettünün nakit ödenmesi planlanırken, genel kurul kararı bekleniyor. Detaylar haberde...
Yapı Şirketinden Temettü Açıklaması! Genel Kurul Kararı Bekleniyor
HABER GİRİŞ

Temettü açıklamalarının ardı arkası kesilmezken bu şirketlerin arasına Dofer Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (DOFER) katıldı. Şirket Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2023 yılı kâr payı dağıtımına ilişkin yönetim kurul kararını paylaştı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada yönetim kurulu kararı ile 2023 yılı hesap dönemi kâr dağıtımının tek seferde yapılması ve kâr dağıtım tarihinin 3 Temmuz 2024 olarak belirlenmesi konularının genel kurula sunulmasına karar verildiği not edildi.

Nakit Kar Payı Ödeme Tutar Dofer
Kaynak: KAP

Ödemenin nakit yapılması planlanırken 1 TL nominal değerli paya brüt 0,6278026, net 0,5650223 TL temettü dağıtımı gerçekleşecek.

Geçen yıl halka arz olan DOFER hisseleri temettü dağıtımının duyurulduğu güne kırmızı mumları yakarak başladı. 43,10 TL’den açılışı yapan hisseler 42,4 TL’ye kadar geriledi.

Saat 14.00’da 43,22 TL’ye yükselen hisseler günlük bazda yüzde  3,63’lük kayıpla 42,44 TL’den işlem gördü. DOFER hisseleri 17,11 TL’den halka arz olmuştu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın