Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

EREGL Gündeme Yerleşti: Hedef Fiyatlar Yükseldi

9 Mayıs tarihinde açıkladığı bilançosuyla dikkatleri üzerine çeken EREGL için araştırma raporları paylaşıldı. Analistlerin hedef fiyatı ne? İşte detaylar;
EREGL Gündeme Yerleşti: Hedef Fiyatlar Yükseldi
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da yukarı yönlü hareketlere uzun süredir tam anlamıyla eşlik edemeyen ve hisse performansı açısından sessiz kalan Ereğli Demir ve Çelik (EREGL), 10 Mayıs’ta 2024’ün ilk çeyreğini kapsayan finansal verilerini açıkladı.

Şirketin bilançosunu değerlendiren aracı kurumlar, EREGL için hedef fiyatlarını güncelledi.

Vakıf Yatırım, yılın ilk çeyreğinde 5,6 milyar TL net kar açıklayarak beklentilerin hafif üzerinde performans gösteren Ereğli Demir ve Çelik’in hasar tazminatı geliri olarak kaydedilen 3,24 milyar TL’lik gelirin net karı desteklediğini belirtti. Finansallar öncesi hisselerin son bir ayda endeksi yüzde 4,7 yendiği, ancak yıl başından bu yana endeksten yüzde 18 negatif ayrıştığı paylaşıldı.

Beklentilerin hafif üzerindeki net karlılığın ilk aşamada piyasada pozitif fiyatlanabileceği ifade edildi.

Vakıf Yatırım, EREGL için 60 TL hedef fiyatını ve “tut” önerisini korudu.

GCM Yatırım Banner

Şeker Yatırım

Ereğli’nin piyasa beklentisinin üzerinde net satış geliri açıkladığına dikkat çeken Şeker Yatırım, şirketin net borç pozisyonunun 41,9 milyar TL’den 54,3 milyar TL’ye yükseldiğini kaydetti.

Şeker Yatırım, hisse için 12 aylık hedef fiyatını pay başına 56,13 TL seviyesinde korudu ve yüzde 23 getiri potansiyeli olan hisseler için “al” tavsiyesi verdi.

TEB Yatırım

TEB Yatırım, Ereğli’de ılıman ürün fiyatlarının net satış büyümesini sınırladığını, görece düşük nakit maliyetlerin karlılığı desteklediğini belirtti. EREGL için “sınırlı getiri potansiyeli” kullanan analistler, 60,3 TL hedef fiyatını ve “tut” tavsiyesini korudu.

Alnus Yatırım

Ereğli’nin finansallarındaki güçlü karlılık artışlarının arkasında deprem bazının söz konusu olduğuna dikkat çeken Alnus Yatırım, sonuçların 2024’ün kalanı için umut verici olduğunu paylaştı.

EREGL için hedef fiyatını 53 TL’den 64 TL’ye yükseltti ve “nötr” olan tavsiyesini “al”a çevirdi.

EREGL Gündeme Yerleşti: Hedef Fiyatlar YükseldiKaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılını 40,5 TL’den tamamlayan EREGL, 21 Şubat’ta 50,2 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmıştı. Bu noktada kalıcı olamayan hisse, 10 Mayıs saat 16.00 itibarıyla yüzde 3,2 artışla 46,9 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık yüzde 5, aylık yüzde 13 ve yıllık yüzde 58 oranında artış görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.