Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Savunma Şirketi Milyon Dolarlık İlave Sipariş Aldı

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., imzalanan sözleşmede değişikliğe gidildiğini duyurarak 30 milyon dolarlık ilave sipariş alındığını açıkladı.
Savunma Şirketi Milyon Dolarlık İlave Sipariş Aldı
HABER GİRİŞ

Savunma sanayi sektörünün önde gelen ismi Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden şirketin cirosunu olumlu etkileyecek anlaşma hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile sınır güvenliği ve iç güvenliğe yönelik mevcut projeye ilişkin sözleşme değişikliği imzalandığını duyurdu.

Söz konusu sözleşme değişikliği ile ASELSAN’a toplam 30 milyon dolar tutarında ilave güvenlik sistemleri siparişi verildiği duyuruldu.

30 milyon dolarlık sözleşme değişikliği anlaşmasıyla şirketin borsada işlem gören hisseleri yükselişe geçti.

Aselsan Grafiği Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsanın yükselişte olduğu günde pozitif seyri ile başlangıç yapan ASELS hisseleri açılışı 63,40 TL’den yaptı. Hisseler bu anlaşma ile 64,2 TL’ye kadar tırmandı. Günlük bazda yüzde 0,63 artıda olan hisseler yıllık bazda yüzde 219,03 kazandırdı. Aylık bazda ise yüzde 8,97 prim yaptı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın