Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa İstanbul Katılım Finans Sekmesini Açtı

Katılım finans sekmesinin Borsa İstanbul internet sitesinde yayımlanmaya başladığı duyuruldu. İşte yatırımcılara kolaylık sağlayacak sekmenin detayları...
Borsa İstanbul Katılım Finans Sekmesini Açtı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul resmi sitesinden katılım finans sekmesinin internet sitesinde yayınlanmaya başladığı duyuruldu. Yapılan açıklamada katılım finans kriterlerine uygun finansal araçlara ve bu ürünlere yatırım yapma imkanları ile ilgili bilgilere toplu şekilde ulaşma imkânı sağlayan katılım finans sekmesinin Borsa İstanbul’un internet sitesinde yayımlanmaya başladığı not edildi.

Söz konusu sekme ile yatırımcıların Borsa İstanbul’da işlem gören bu enstrümanlar hakkında detaylı bilgi elde edeceği bildirildi.

Ayrıca bu ürünlere erişiminin kolaylaştığı, bu alandaki farkındalığın artırılması yönünde önemli bir adımın atılmış olduğu aktarıldı.

Borsa İstanbul Katılım Finans
Kaynak: Borsa İstanbul

Borsa İstanbul Katılım Finans sayfalarında işlem gören katılım esaslı paylar, bu payların seçim kriterleri ve piyasa değerleri ile bu paylar üzerinden hesaplanan pay endeksleri, endekslerin içerikleri ve geçmiş performanslarını yer aldığı bildirildi.

Bunun yanında Borsa İstanbul’da işlem gören çeşitli kira sertifikaları aynı zamanda bu kira sertifikaları fiyatları üzerinden hesaplanan BIST-KYD Kira Sertifikaları Endeksleri ve bu endekslerin geçmiş performanslarının bulunduğu aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Türk Lirası Gecelik Katılım Referans Getiri Oranı hesaplanma yöntemi, BIST altına dayalı endeksler, “Taahhütlü İşlemler Pazarı” gibi merak edilen tüm detaylın yer aldığı not edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.