Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hareket Proje Halka Arzına Dair Tüm Detaylar

SPK’dan onay alan Hareket Proje Taşımacılığı’nın talep toplama tarihi paylaşıldı. Şirket kaç lot verecek? Katılım endeksine uygun mu? İşte detaylar;
Hareket Proje Halka Arzına Dair Tüm Detaylar
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 9 Mayıs’ta Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği’nin halka arz başvurusunu onayladı. Yatırımcıların takibine aldığı şirketin talep toplama tarihi bugün açıklandı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamaya göre şirket 15-16-17 Mayıs 2024 tarihlerinde talep toplayacak.

Halka arz fiyatı 70 TL olarak belirlenen şirketin halka arz büyüklüğü 1,6 milyar TL olarak belirlendi. Halka açıklık oranı yüzde 20,8 seviyesinde olacak ve toplamda 24 milyon adet lotun dağıtımı gerçekleştirilecek. Dağıtım yöntemi bireysel yatırımcılara eşit olarak uygulanacak.

Kaç Lot Verir?

2.1 milyon katılımcı: 9 lot (630 TL)

2.5 milyon katılımcı: 8 lot (560 TL)

GCM Yatırım Banner

2.9 milyon katılımcı: 7 lot (490 TL)

3.3 milyon katılımcı: 6 lot (420 TL)

3.7 milyon katılımcı: 5 lot (350 TL)

4.1 milyon katılımcı: 5 lot (350 TL)

4.5 milyon katılımcı: 4 lot (280 TL)

Son halka arzlardan olan Lila Kağıt’ın halka arzına toplam 3,5 milyon, Koton Mağazacılık Tekstil’in halka arzına ise toplam 3,4 milyon kişi katılmıştı. Bu kapsamda önceki katılımcı sayısına göre Hareket Proje’nin halka arzında yaklaşık 5-6 lot dağıtılması beklenebilir.

İzahnamede yer alan bilgilere göre şirketin katılım endeksine uygun olduğu belirtiliyor. Şirket, halka arzdan elde edeceği fonun yüzde 50-60’ını makine, ekipman, tesis ve proje yatırımları, yüzde 20-25’ini finansal borçların ödenmesi, yüzde 20-25’ini ise işletme sermayesi için kullanacak.

Şirket Hakkında Bilgiler

Ağır kaldırma taşımacılık hizmetleri sunan Hareket Proje Taşımacılığı, sektörde 60 yıldan fazla süredir faaliyet gösteriyor.

Şirket müşterilerine proje planlama, güzergah etütleri yük kaldırma mühendisliği, proje yöntemi ve kurulum işleri gibi çözümler sunuyor.

Hareket Proje Taşımacılığı Avrasya, Orta Doğu ve Afrika’da faaliyet gösteriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.