Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK Duyurdu: Mayıs Ayının Yeni Halka Arz Şirketi Belli Oldu!

Geçen hafta yayımladığı bülteninde iki şirketin halka arzını onaylayan SPK, yeni bülteninde Mayıs ayının üçüncü halka arzını onayladığını duyurdu. Detaylar;
SPK Duyurdu: Mayıs Ayının Yeni Halka Arz Şirketi Belli Oldu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 9 Mayıs 2024 tarihinde yılın 24 numaralı bültenini yayımladı. Bültende, bedelsiz sermaye artırım onayı ve internet siteleri yasakları gibi kararların yanı sıra bir şirketin halka arzının onaylanması dikkat çekti.

Geçen haftaki bülteninde Koç Metalurji A.Ş. ve Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş. halka arzlarını onaylayan kurum, bugünkü bülteninde, Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş. halka arzına onay verdiğini bildirdi.

Hareket Proje Halka Arz Detayları

SPK bülteninde paylaşılan tabloda halka arzın detaylarına da yer verildi. 1.680.000.000 TL büyüklüğündeki halka arzda, Ahmet Altunkum’un sahip olduğu 3.168.000 TL nominal değerli, Abdullah Altunkum’un sahip olduğu 672.000 TL nominal değerli, Samet Gürsu’nun sahip olduğu 480.000 TL nominal değerli, Cemalettin Gürsu’nun sahip olduğu 240.000 TL nominal değerli, Seddar Sacid Gürsu’nun sahip olduğu 144.000 TL nominal değerli ve Sena Gürsu’nun sahip olduğu 96.000 TL nominal değerli olmak üzere toplam 4.800.000 TL nominal değerli (C) grubu payın halka arz edileceği bilgisi verildi.

Ek pay satışının yapılmayacağının belirtildiği halka arzda, 1 TL nominal değerli payların 70 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacağı ifade edildi.

Hareket Proje Halka Arz Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: SPK

Şirket, halka arz süreciyle birlikte 96.000.000 TL değerindeki mevcut sermayesini, bedelli olarak 19.200.000 TL artırıp 115.200.000 TL’ye yükseltmiş olacak.

GCM Yatırım Banner

Hareket Proje Ne İş Yapıyor?

İnternet sitesinde yer alan bilgilere göre Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş., 60 yıldan uzun bir zamandır müşterilerine mühendislik çözümleriyle ağır kaldırma ve taşımacılık hizmetleri sunan bir şirket. Bu hizmetlerin ayrıca proje planlama, güzergâh etütleri, yük kaldırma mühendisliği, proje yönetimi ve kurulum işlerini kapsamakta olduğu belirtiliyor.

Şirket, müşterilerine petrokimya, yenilenebilir enerji ve güç sektöründe ve özellikle greenfield (yeşil alan), tesis kapatma, bakım ve açık deniz projeleri alanlarında hizmet vermekte.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.