Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketinden Büyük Adım! Küresel Erişimini Genişletecek

Enerji şirketi, küresel erişimini genişletmek amacıyla iş birliği anlaşması imzaladığını duyurdu. İşte şirketin hisselerinin son durumu...
Enerji Şirketinden Büyük Adım! Küresel Erişimini Genişletecek
HABER GİRİŞ

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş birliği anlaşması hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, Kontrolmatik Technologies Inc., Pomega Energy Storage Technologies Inc. ve Siemens Industry Inc. arasında mühendislik çözüm ittifakı kurulması kapsamında mutabakat anlaşması imzalandığını duyurdu.

Üç şirket arasında kurulan iş birliğinin tarafların güçlü yanlarını birleştirerek daha sürdürülebilir bir enerji sistemine geçişi sağlamak için sürdürülebilir bir küresel batarya ekosistemi oluşturmayı hedeflemekte olduğu not edildi.

Söz konusu iş birliği ile Pomega Energy Storage Technologies (Amerika) ve Kontrolmatik Technologies Inc. (Amerika), Kuzey Amerika’daki enerji depolama operasyonlarını hızlandırmak planlanıyor.

Taraflar yeni nesil batarya üretimi için kimya araştırması yapılmasını sürdürülebilir enerji girişimleri için yenilikçi çözümler geliştirmeyi ve uygulamayı, genel altyapı fırsatlarını belirlemeyi temel yol haritası olarak belirledi.

GCM Yatırım Banner

İş birliğinin hedefi şu şekilde açıklandı:

“Söz konusu iş birliğinin, her üç şirketin de küresel erişimini genişletip, sürdürülebilir enerji depolama alanındaki çabalarına da önemli katkılar sağlaması hedeflenmektedir.”

Şirketin borsada işlem gören hisseleri güne 236,70 TL’den giriş yaptı. Günün ilk yarsına kadar hisseler 240,3 TL’ye tırmandı.

Bu tırmanışın ardından düşüşe geçen hisseler yazım sırasında 233,9 TL’den işlem gördü. KONTR hisseleri yıllık bazda yüzde 112,86 kazandırdı. Aylık bazda ise yüzde 7’ye yakın kaybetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın