Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedefi Fiyatı 55 TL Olan Enerji Devi Temettü Müjdesini Verdi!

Aksa Enerji Üretim A.Ş., bugün KAP'a yapılan bildirimde yönetim kurulunun kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberin devamında;
Hedefi Fiyatı 55 TL Olan Enerji Devi Temettü Müjdesini Verdi!
HABER GİRİŞ

Yapı Kredi Yatırım’ın yakın tarihli raporunda Kazakistan’daki hamlelerine dikkat çekilen Aksa Enerji Üretim A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yönetim kurulunun kar payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da AKSEN koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü müjdesi çıktı.

Açıklamada, hisse başına brüt 1,3046971 TL, net 1,1742273 TL temettü dağıtılmasına karar verildiği belirtildi.

Kar payı dağıtım tarihinin 6 Haziran 2024 olarak belirlendiği ifade edildi.

AKSEN Temettü Dağıtım Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Ek açıklamada, “Net yüzde 117,4 ve brüt yüzde 130,5 oranında olmak üzere brüt 1.600.000.000 TL nakit kar payı dağıtılması, kalan tutarın genel kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra, olağanüstü yedek akçe olarak ayrılması, hak kullanım tarihinin 6 Haziran 2024 olarak belirlenmesi hususlarının genel kurul toplantısında pay sahiplerimizin onayına sunulmasına karar verilmiştir.” ifadesine yer verildi.

GCM Yatırım Banner

Yapı Kredi Yatırım, 29 Nisan tarihinde paylaştığı günlük bülteninde AKSEN için değerlendirmelerini paylaşmıştı. Hissenin model portföyde tutulduğu ve hisse için 12 aylık hedefin 55 TL olduğu belirtilirken, yüzde 41 yukarı potansiyel taşıyan hisseler için “al” tavsiyesinin devam ettiği ifade edilmişti.

AKSEN Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın son işlem gününü yüzde 0,49 değer kaybederek 10.218,58 puandan tamamlarken, AKSEN hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve yükseliş gösterdi.

Yıllık zirvesi 41,4 TL olan hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 3,4‘lük yükselişle 40,2 TL seviyesine çıkış gösterdi.

AKSEN Fiyatı Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Aksa Enerji hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 5,8 ve yüzde 48,7 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın