Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketinde Hedef Fiyat 55 TL! “Al” Tavsiyesi Verildi

Yapı Kredi Yatırım, Borsa İstanbul’da işlem gören Aksa Enerji’nin Kazakistan’daki hamlelerine dikkat çekti ve hisse için olumlu olduğunu değerlendirdi. İşte detaylar;
Enerji Şirketinde Hedef Fiyat 55 TL! “Al” Tavsiyesi Verildi
HABER GİRİŞ

Yapı Kredi Yatırım, 29 Nisan tarihinde paylaştığı günlük bülteninde Aksa Enerji (AKSA) için değerlendirmelerini paylaştı. Şirketin yaptığı yatırımlara dikkat çeken Yapı Kredi Yatırım, hisse için hedef fiyatını ve tavsiyesini açıkladı.

Aksa Enerji’nin Kazakistan Cumhuriyeti Çimkent Valiliği ile doğalgaz santrali kurmak üzere bağlayıcı olmayan ön mutabakat anlaşması imzaladığı, öngörülen santralin kurulu gücünün 500 megawatt olduğu paylaşıldı.

Bu santralin şirketin toplam portföyünün yüzde 13’üne tekabül ettiği, devreye girilmesi halinde 900 megawattlık Antalya santralinden sonra en büyük kapasite yatırımı olacağı vurgulandı. Şirketin söz konusu yatırım için 300 milyon dolardan fazla yatırım harcaması yapacağı tahmin ediliyor.

Yapı Kredi Yatırım, açıklayıcı ve bağlayıcı olmayan ön mutabakat anlaşmasının kesin bir anlaşma vaat etmediğini belirtti. Yine de söz konusu haberin memnuniyetle karşılandığı ve hisse senedi için olumlu görüldüğü paylaşıldı.

Aracı kurum, AKSEN’in model portföyde tutulduğunu, hisse için 12 aylık hedefin 55 TL olduğunu kaydetti. Yüzde 41 yukarı potansiyel taşıyan hisseler için “al” tavsiyesinin devam ettiği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Enerji Şirketinde Hedef Fiyat 55 TL! “Al” Tavsiyesi VerildiKaynak: Paratic Piyasalar

29 Nisan saat 14.25 itibarıyla BIST 100 endeksi 10 bin puanı aşarak yeni zirveye ulaştı. Aynı dakikalarda yukarı yönlü hareket eden AKSEN’in yüzde 0,8 artışla 38,8 TL’ye yükseldi. Son harektlerle birlikte hissede aylık yüzde 10, yıllık ise yüzde 43 oranında artış gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın