Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Onaylandı! Hedef Fiyatı 59 TL Olan Şirket Ekim’de Temettü Verecek!

Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde kar payı dağıtımına ilişkin genel kurul kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Onaylandı! Hedef Fiyatı 59 TL Olan Şirket Ekim’de Temettü Verecek!
HABER GİRİŞ

Sektörün önde gelen tıbbi malzeme kuruluşları arasında yer alan Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kar payı dağıtımına ilişkin genel kurul kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da MEDTR koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, beklentiler dahilinde olmak üzere yatırımcıları için temettü dağıtımının kesinleştiği müjdesi çıktı.

Açıklamada, hisse başına brüt 0,2941176 TL, net 0,2647058 TL temettü dağıtılması teklifinin genel kurulda kabul edildiği ifade edildi.

Temettü ödemelerinin 23 Ekim 2024 tarihinde yapılacağı bilgisi verildi.

Meditera 2024 Temettü Dağıtım Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Ek açıklama kısmında, “Kar dağıtım politikamız kapsamında, ekte sunulan kar dağıtım tablosuna uygun şekilde, şirketimiz çıkarılmış sermayenin yüzde 26,47058’i oranında toplam 35.000.000 TL (brüt) nakit kar payı dağıtılması hususunun genel kurul onayına sunulmasına karar verilmişti. Şirketimizin bugünkü olağan genel kurul toplantısında, yönetim kurulunun yukarıdaki önerisine uygun olarak kar payı dağıtılmasına karar verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

GCM Yatırım Banner

2021 yılında Borsa İstanbul’da halka arzı gerçekleşen Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi, geçen ay içinde 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu KAP üzerinden paylaşmıştı. Meditera’nın açıkladığı -245.055.000 TL’lik çeyreklik zarar, piyasa beklentilerinin altında gerçekleşmişti.

MEDTR Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,20 değer kazanarak 10.268,58 puandan tamamlarken, MEDTR hisseleri endeksle paralel hareket sergiledi ve yükseliş yaşadı.

Yıllık zirvesi 39,92 TL olan hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 0,6‘lık yükselişle 30,6 TL seviyesine çıkış gösterdi.

Meditera Fiyatı Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Meditera Tıbbi Malzeme hisseleri, aylık ve yılık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 2,1 ve yüzde 19,5 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın