Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Asus Yeni RTX 3070 Modelinde Ethereum Madenciliğine Sınırlama Getiriyor

Şirket ürünlerinde arz sıkıntısı yaşamak istemiyor.
Asus Yeni RTX 3070 Modelinde Ethereum Madenciliğine Sınırlama Getiriyor

Kripto para ticaretinin yaygınlaşması ile beraber madencilik faaylietlerinde de hızlı bir artış söz konusu. Madenciliğe artan talep, yeni nesil ekran kartlarında arz sıkıntısı yaşanmasına neden oluyor. Üreticiler bu durumun önüne geçmek için sektöre özel ürünler geliştiriyor ya da yeni modellerinde madenciliğe yönelik kısıtlamalar getiriyor.

Sektörün önde gelen üreticisi Asus, yeni RTX 3070 modelinde hash rate oranlarını sınırlama kararı aldı. Ayrıca 3060’lı ve 3080’li modellerinin, bu yılın sonraki lansmanlarında bu özelliği içermesi bekleniyor. Şirket bu değişikliği ekran kartlarına lite hash rate adlı bir özellik yükleyerek gerçekleştirdi.

Amaç Arz Sıkıntısını Önlemek

Amaç Arz Sıkıntısını Önlemek

LHR, endüstrinin , son zamanlardaki boğa piyasası hevesinden para kazanmayı ümit eden kripto para madencilerinin neden olduğu küresel GPU arzı sıkıntısına karşı uygulanıyor. Özellik ile Ethereum madenciliği hash oranı 25 MH/s’ye kadar yarıya indiriliyor.

Hash oranı bir madencilik cihazının çalışabileceği hız ve verimliliği belirlemede kullanılıyor. Hız ne kadar yüksek olursa, kriptografik bir veriyi çözmek, bloğa eklemek ve bir ödül toplamak o kadar kolay oluyor.

Nvidia, OEM ortaklarıyla birlikte geçen ay, oyunculara yönelik arzı artırmak amacıyla mevcut RTX GPU’lar için yeni özelliğin kullanıma sunulacağını duyurmuştu. Asus bu özelliğin ekran kartlarının oyun performansını etkilemediğini belirtiyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum