Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Haftaya Güçlü Başlayan Aselsan’ın Hisseleri %2’den Fazla Yükseliyor

Aselsan hisseleri haftaya güçlü başlangıç yaparken, yatırımcıların beklediği 17,40 liranun üstünde seyretmeye başladı.
Haftaya Güçlü Başlayan Aselsan’ın Hisseleri %2’den Fazla Yükseliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Haftaya Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) faiz kararı beklentisi ile başlanırken, bütçenin 23,2 milyar lira fazla verdiği açıklandı. Yurt içinde karışık ama sakin bir seyir hakim olurken, Aselsan hisseleri güne güçlü başlangıç yaptı.

Geçen haftaki işlemleri 17,11 liradan kapatan Aselsan hisseleri, bu haftaya yükselişle başladı ve açılışta 17,14 lirayı gördü. Açılışın ardından yukarı yönlü seyrini koruyan hisseler, yatırımcıların uzun süredir beklediği 17,40 lira seviyelerine doğru hareket etti.

Aselsan hisseleri TSİ 11.45 sularında yüzde 2,10 oranında yükselişle 17,47 liradan işlem görüyor.
Aselsan Hisseleri %2,10 Yükseliş
Grafik: Piyasa.Paratic.com

İşlemlerin hacimli bir şekilde gerçekleştiği görülürken, 6 milyon civarına kadar yükseldi. Hisseler 17,48 liraya kadar yükselirken, yatırımcılar 17,44 – 17,50 lira aralığını bir süredir bekliyordu.

Hisselerde yukarı yönlü hareketin devam etmesi durumunda 17,41 ve 17,50 seviyeleri takip edilecek. Eğer geri dönüş gerçekleştirse bu sefer 17,15 – 16,98 lira seviyeleri gündeme gelecek. Yukarı yönlü hareketin devam etmesi durumunda 1 yılın en yüksek seviyesi olan 19,75 liraya doğru hareket etmesi de beklenecek.

Aselsan hisselerinin aylık getirisi %1,55 oranında negatif bölgede bulunurken, diğer periyotlarda pozitif getiriye işaret ediyor. Haftalık bazda %2,01 kazanç gösteren hisselerin yıllık getirisi ise %34,63 oranında bulunuyor.

Geçen haftanın başında HİSAR-O+ hava sisteminin tüm testlerden başarıyla geçmişti. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir ise Twitter üzerinden Aselsan’a teşekkürlerini iletmişti. Aselsan hisseleri bu gelişmeyle birlikte yükseliş kaydetmeye başlamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu