Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Argo Blockchain Madencilik Gelirini Kasım’da %15 Artırdı

Madencilik sektörünün önde gelen firmalarından Argo Blockchain, Kasım ayı boyunca 185 BTC çıkardı.
Argo Blockchain Madencilik Gelirini Kasım’da %15 Artırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Argo Blockchain’in Bitcoin madencilik geliri, madencilik kapasitesini artırması ile beraber Kasım ayında yaklaşık %15 artarak 11 milyon dolara yükseldi. Şirket, Ekim ayında 167 Bitcoin çıkarmıştı. Bu oran Kasım’da 185 BTC’ye yükselmiş oldu.

Argo tarafından yapılan açıklamada, 2021 yılı içerisinde toplam üretimin 1.831 BTC olduğu kaydedildi. Madencilik karı da yaklaşık %15 artarak 9.63 milyon dolara ulaştı.

Argo Blockchain’in madencilik kapasitesi, Kasım ayı sonu itibarıyla saniyede 310 petahash artarak saniyede 1.605 exahash’a ulaştı. Şirket, Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören tek kripto madencisi olarak biliniyor. Argo Eylül ayında Nasdaq borsasında işlem görmeye başlamıştı.

Açıklama sonrası şirketin Londra hisselerinde %5 artış kaydedildi. Geçtiğimiz aylarda Çin hükümetinin madenciler üzerindeki kısıtlamaları, hash oranlarında büyük düşüş yaşanmasına neden oldu. Madenciler tesislerini başka ülkelere taşımak durumunda kalmıştı.

Firmaların operasyonlarını taşıdığı başlıca ülkeler ise ABD, Kazakistan, İran ve Rusya oldu. Argo daha önce 3. çeyrek verilerini açıklamış ve bu dönemde 26 milyon dolar rekor gelir elde ettiğini duyurmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%