Yatırım yapmaya başla!

Apple’a Uyarı: Çocukları “Telefon Bağımlılığından” Kurtarın!

Apple’ın 2 milyar dolarlık şirket hissesine sahip 2 büyük yatırımcı grubu, teknoloji devini gönderdiği bir mektupla uyardı. İşte o uyarı ve haberin detayları;
Apple’a Uyarı: Çocukları “Telefon Bağımlılığından” Kurtarın!

Ortaya çıkan olumsuz haberlere ve yapılan bütün suçlamalara rağmen 2017 yılını başarılı bir şekilde kapatan Apple, bu kez yatırımcısının uyarısıyla gündeme geldi.

Zira geçtiğimiz günlerde Netflix’i satın alacağı haberleriyle piyasaları çalkalandıran şirket, şimdi de kendisine gönderilen mektupla manşetlerde! Bakalım, Tim Cook’u 2017 yılı kazancıyla zirvedekiler arasına yerleştiren teknoloji devine yapılan o uyarı;

Apple’ın toplamda 2 milyar dolarlık hissesini elinde bulunduran yatırımcı gruplarından şirkete uyarı geldi.

Apple Yatırımcısından Uyarı Jana Partners ve Kaliforniya’daki bir öğretmen emekli sandığının yaptığı çağrı, şirkete mektupla gönderildi. Zira yatırımcı grubu, çocukların akıllı telefon kullanımının daha iyi kontrol edilmesini istiyor.

Ebeveynlerin çocukların telefon kullanımını daha iyi izlemeleri gerektiğini söyleyen grup, bağımlılığın olumsuz sonuçlarından bahsetti.

Çocukların Telefon Kullanımı Kontrol EdilmeliGönderilen mektuba göre; aşırı akıllı telefon kullanımı çocukların derslerine engel oluyor, konsantrasyonlarını bozuyor ve çocukların uyku düzenlerini olumsuz etkiliyor. Sonuçta; sosyal medya bağımlılığının negatif sonuçları arasında da yer alan bu faktörler çocukları depresyona sürüklüyor.

Diğer taraftan; Sosyal Psikoloji Profesörü Sonia Livingstone de yatırımcı grubun çağrısını desteklediğini belirtti.

Sonia Livingstone Yatırımcıları DesteklediNeticede; telefon kullanımı yaşının iyiden iyiye düştüğü çağımızda, bu durumun olumsuz etkileri de açıkça gözlemleniyor. Apple hissedarları da toplumda artabilecek sağlık sorunlarının belli bir noktadan sonra şirketi etkileyeceği görüşünü savunuyor.

İlaveten; yatırımcı grubu Apple’ın akıllı telefon kullanımı konusundaki kaygıları gidermemesi durumunda şirketin piyasa değerinin düşebileceğini öne sürdü.

Apple'ın Hisse Değerleri DüşebilirYani Apple’ın bu çağrıya cevap vermesi bekleniyor. Uzun lafın kısası; teknoloji devini yine zor günler bekliyor diyebiliriz. Kaldı ki bu çağrının yanında Apple, Fransa’nın açtığı soruşturmayla ilgili de sıkıntı yaşayacak. Sonuçta; kısa süre önce Apple telefonların hızını yavaşlattığını kabul ederek özür dilemişti.

Tam da bu noktada; konuyla ilgili olarak Fransa’nın Apple hakkında başlattığı soruşturma dikkat çekti. Fransız savcılar, Apple yetkililerinden isteklerine karşılık bir yanıt alamamışken, teknoloji devinin bu şekilde zaman kazanmaya çalıştığı düşünülüyor. Bakalım, Apple bu iki olayla nasıl başa çıkacak?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum