Yatırım yapmaya başla!

Apple TV+ Artan Bütçesi ile Çevrimiçi Yayın Pazarında Daha Fazla Söz Sahibi Olacak

Teknoloji devi Apple önümüzdeki günler de yeni yayın platformu Apple TV+’ı kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Şirket bu servis için ayırdığı bütçeye 5 milyar dolar daha ekledi.
Apple TV+ Artan Bütçesi ile Çevrimiçi Yayın Pazarında Daha Fazla Söz Sahibi Olacak

Dünyanın en değerli teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, gelirlerini daha da artırmak istiyor ve kullanıcıları için yeni servisler üzerinde çalışıyor. Şirket daha önce çevrimiçi yayın pazarına gireceğini açıklamış ve Apple TV+ servisine dair duyurusunu yapmıştı. Bilindiği üzere internet kullanımının ve akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber çevrimiçi yayın platformları hıza hayatımıza girmeye başladı. Bu alanda pazarın büyük bölümünü Netflix elinde tutuyor.

ABD’li şirketin karşısında ise Disney, Amazon, Hulu gibi rakipleri bulunuyor. Bu rakiplerin arasına yakın zamanda Apple katılmaya hazırlanıyor. Netflix’in burada büyük bir hakimiyeti söz konusu ve pazara yeni girecek bir servisin işi hiç kolay değil. Bu durumun farkında olan Apple ise servise ayırdığı bütçeyi daha da artırmayı düşünüyor.

The Financial Times’ta yer alan bir habere göre Apple TV+ için ayrılan bütçeye 5 milyar dolar daha eklendi. Şirketin bu bütçe sayesinde yeni yapımlar ile izleyici karşısına gelmesi ve dikkatleri üzerine çekmesi planlanıyor.

Apple Bütçeyi Artırdı

Apple Bütçeyi Artırdı

Apple çevrimiçi yayın platformu ile başta Netflix olmak üzere pek çok şirketin bulunduğu bir pazarda sıkı bir rekabetin içerisine girmeye hazırlanıyor. Daha önce yapılan açıklamalarda Apple TV+ hizmeti için teknoloji devi 1 milyar dolar bütçe ayırdığını duyurmuştu. Projenin başına ise Sony’nin tanınmış yöneticileri getirilmişti. Son haberler Apple’ın bütçeyi 6 katına çıkardığı yönünde. Şirket daha önce 1 milyar dolar olarak belirlediği bütçesine 5 milyar dolar daha ekledi.

Burada Apple’ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu yapımlardan biri olan The Morning Show’a ayrılan paranın büyük payı olduğu tahmin ediliyor. Dizinin sadece ilk iki sezonda Apple’a 300 milyon dolardan fazla masraf çıkardığı belirtiliyor. Bu rakamlar ışığında Apple’ın yeni yapımına Game of Thrones ile benzer bütçeler ayırdığı görülüyor.

Apple’ın tek rakipleri sadece Netflix ve Amazon’dan ibaret değil. Bilindiği üzere Disney de çevrimiçi yayın servisini duyurdu ve Kasım ayı itibariyle kullanıma sunuyor. Disney’in servisi 12 Kasım’da ABD’de 19 Kasım’da ise Kanada’daki kullanıcılar için aktif hale gelecek. Yayın servisleri yapmış oldukları yatırımlar ile pastadan daha fazla rekabet etmeye devam edecek. Sektörün hakimi konumundaki Netflix’in yanına yaklaşabilirler mi bunu zaman gösterecek.

Apple Arcade Geri Sayım Sürüyor

Apple Arcade Geri Sayım Sürüyor

ABD’li teknoloji şirketi Apple, bir alanda daha çevrimiçi servis geliştiriyor. Şirket daha önce oyun servisi Arcade’in duyurusunu yapmıştı. Mart ayında tanıtılan servis resmi olarak duyurulmuş ve kullanıcılara aylık abonelik sistemi ile hizmet vereceği ortaya çıkmıştı. Bekleyişin sürdüğü şu günlerde Arcade servisinin fiyatı da belli oldu.

Apple Arcade, iOS, Mac ve Apple TV kullanıcıları tarafından erişilebilir durumda olacak ve aylık fiyatı 4.99 dolar olarak açıklandı. Servis 150’den fazla ülkede kullanıma sunulacak. Türkiye’deki kullanıcılar için de erişilebilir olacak Apple Arcade’in ülkemizdeki fiyatı henüz belli değil. Şirketin açıklamış olduğu 5 dolarlık ücret kullanıcılar tarafından son derece uygun bulundu.

Apple akıllı telefon pazarında olduğu kadar çevrimiçi servislere de son yıllarda ağırlık vermiş görünüyor. Apple TV+, Apple Arcade ve Apple Music ile beraber şirketin gelirlerini daha da artırmak istediği biliniyor. Bazı dedikodulara göre Apple çevrimiçi servislerini bir araya toplayıp tek bir abonelik paketi içerisinde sunma planının olduğu konuşuluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum