Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Apple’dan Teknik Servislerde Ürünü Bulunanlara Kötü Haber

Apple, Corona virüsü nedeniyle cihazı tamirde bulunan kullanıcılara kötü haber verdi. Kullanıcılar mağazalar açılınca ürünlerini alabilecek.
Apple’dan Teknik Servislerde Ürünü Bulunanlara Kötü Haber
Yorum

Corona virüsü dünya genelinde pandemi halini aldı ve şu ana kadar 11.400 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Salgından dolayı enfekte olan insan sayısının ise 275 bini geçtiği belirtiliyor. Bu durum hemen her sektörü olumsuz etkilemeye devam ediyor. Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Apple da bu durumun olumsuz etkilerini hissediyor. Geçtiğimiz gün itibarıyla şirket iPhone satışlarına dair kısıtlama kararı aldı. Bilindiği üzere Apple, Çin’deki mağaza ve ofislerini kapatma kararı almıştı.

Çin’de salgının görülme sıklığının azalması ile beraber ülkedeki mağazalar yeniden açıldı. Devam eden süreçte tüm dünyada mağazaların kapatılması kararlaştırıldı. Bugun itibarıyla Apple mağazaları Çin dışında tüm ülkelerde kapalı durum bulunuyor. Şirket o dönem bir açıklama yapmış ve tamirde cihazı bulunan kişilerin, 2 gün içerisinde ürünlerini alabileceğini duyurmuştu. Bu süre içerisinde alınmayan çok sayıda ürün olduğu belirtiliyor. Bu kişiler ürünlerini almak için mağazaların geri açılmasını bekleyecek.

Apple’dan Servis Açıklaması

Apple’dan Servis Açıklaması

Apple servislerinde iPhone, Mac, MacBook ve daha pek çok ürün tamir amacıyla servislere bırakılıyor. Corona virüsü nedeniyle şirketin mağaza ve teknik servisleri kapalı durumda. Cihazların geri alınması için verilen sürenin dolması sonrası Apple’dan konuya dair yeni bir açıklama geldi. Teknoloji devi cihazlarını tamire vermiş olan kullanıcıların mağazaların açılmasını bekleyeceğini duyurdu. Şirket adına açıklama yapan bir sözcü, “İnsanların ürünlerinin tekrar onlara dönebilmesi için her şeyi denedik” diye konuştu.

Apple servislerde cihazı bulunan kullanıcılar için doğrudan iletişime geçtiğini belirtiyor. Daha önce yapılan açıklamada mağazaların 27 Mart tarihinde açılacağı belirtilmişti. Ancak salgının hızla yayılması, mağazaların bu tarihte açılma ihtimalini düşürüyor. Çin, Tayvan ve Hong Kong’da ise Apple mağazaları faaliyetlerine devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Apple, heyecanla beklenen WWDC 2020 etkinliğini de iptal etmek durumunda kalmıştı. Etkinliğin dijital ortamdan düzenlenmesi bekleniyor. Teknoloji devinden konuyla ilgili açıklamada, “Mevcut sağlık durumu; çevrimiçi bir açılış konuşması ve oturumlarla tam bir program sunan ve tüm dünyadaki geliştirici topluluğumuz için harika bir öğrenme deneyimi yaşatan yeni bir WWDC 2020 formatı oluşturmamızı gerektirdi. Gelecek haftalarda tüm detayları paylaşacağız” ifadelerine yer verilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu