Yatırım yapmaya başla!

Apple, Samsung ve Huawei’nin 2019’da Akıllı Telefon Sevkiyatları Araştırıldı

Yapılan araştırmalar akıllı telefon devlerinin geçtiğimiz yıl yaptığı sevkiyatları ortaya çıkardı.
Apple, Samsung ve Huawei’nin 2019’da Akıllı Telefon Sevkiyatları Araştırıldı

Akıllı telefonlar artık hemen herkesin kullandığı başlıca cihazlar haline geldi. Bu durum beraberinde kıyasıya bir rekabetin yaşanmasına zemin hazırlıyor. Sektörün önde gelen üreticileri Samsung, Apple ve Huawei gibi devler her yıl milyonlarca akıllı telefon satışı gerçekleştiriyor ve pazarda daha fazla yer edinmek adına birbirleri ile rekabet ediyor. 2019 yılının sona ermesi ile beraber araştırma şirketleri işe koyuldu ve dünyanın en büyük üç üreticisinin sevkiyat rakamlarını masaya yatırdı.

Bilindiği üzere Çinli teknoloji devi Huawei, ABD yaptırımlarına karşı ayakta durmaya çalıştığı bir yıl geçirdi. Şirketin yeni telefonlarında Google uygulamaları kullanılamıyor. Bu nedenle Mate 30 gibi telefonların küresel pazarda yer edinmesi zorlaşıyor. Diğer yandan Apple açıkladığı son çeyrek raporunda kendisine ait tüm zamanın rekorunu kırdı. Samsung ise akıllı telefon pazarının lideri olmaya devam ediyor. İşte üç teknoloji devinin sevkiyat rakamları ve ayrıntılar…

Samsung Yine Zirvede

Samsung Yine Zirvede

Akıllı telefon satışları Strategh Analytics, Canalys ve Counterpoint Research şirketlerinin araştırmasına konu oldu. Raporlar Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un 2019 yılını da akıllı telefon satışlarında zirvede olduğunu gösteriyor. Şirket geçtiğimiz yıl yaklaşık 298 milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirdi. Samsung’u ise Çinli teknoloji şirketi Huawei 240 milyon akıllı telefon satışı ile takip etti. Şirket ABD ambargosuna rağmen bir önceki yıla rağmen satışlarını artırmayı başardı.

Cupertino merkezli akıllı telefon devi Apple ise önceki yıllara göre başarılı bir dönem geçirdi Ancak yine de pazarda üçüncü sırada kalmaya devam ediyor. Rakamlar Apple’în 198 milyon iPhone sevkiyatı yaptığını işaret ediyor Şirket 2018’e oranla yüzde 7’lik bir düşüş yaşadı. Ancak uzmanlar Apple’ın 2020 yılı içerisinde yeniden ikinci sıraya yükseleceğini tahmin ediyor. Buna sebep olarak Mart ayında tanıtılacak olan iPhone SE 2’ye olması muhtemel yüksek ilgi gösteriliyor.

Araştırmada listenin dördüncü sırasında Çinli Xiaomi 125 milyon akıllı telefon sevkiyatı ile kendisini gösteriyor. Xiaomi’yi ise 120 milyon sevkiyat rakamı ile OPPO takip ediyor. Raporda 2019 yılında ulaşılan toplam akıllı telefon satışlarının 1.4 milyara ulaştığı belirtildi. Uzmanlar 2020 yılının üç üretici için sıkı bir rekabete sahne olacağını tahmin ediyor. Özellikle 5G destekli telefonların yaygınlaşması ile beraber kullanıcıların yeni modellere ilgisinin artması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum