Yatırım yapmaya başla!

Apple’dan Öğrencilere 200 GB’lık iCloud Kıyağı!

Apple, yaptığı bir kampanya ile iCloud uygulaması için öğrencilere 200 GB ücretsiz depolama alanı sağlayacağını duyurdu.
Apple’dan Öğrencilere 200 GB’lık iCloud Kıyağı!

Teknoloji devi Apple’in depolama uygulaması olarak kullanılan iCloud, dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip olmaktadır. Öyle ki bu hizmeti aktif olarak kullanan aboneler buraya ücret ödemek durumundadır. Sürekli abonesi artan iCloud’un abone sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

Bir süre önce Apple iCloud verilerini Google sunucularında saklayacağını duyurmuştu. Geçtiğimiz gün düzenlenen Apple konferansında ise öğrencileri sevindirecek bir duyuru yapıldı. Yeni kampanyaya göre öğrencilere Apple tarafından 200 GB iCloud’ta ücretsiz depolama alanı verileceği açıklandı.

Apple’dan Öğrencilere Büyük Destek!

Apple iCloud’ta normal kullanıcılar için bugüne kadar 5GB’lık bir depolama alanı sunuyordu. Aynı şekilde öğrencilere de bu boyutta depolama alanı veriyordu. Teknoloji devi Apple gerçekleştirmiş olduğu konferansta öğrencilere özel 200 GB iCloud’ta kullanılmak üzere ücretsiz depolama alanı sunacağını duyurmuş oldu.

Bu hizmetten yararlanmak isteyen öğrencilerin, kimliklerini okullar tarafından doğrulaması gerekiyor. Ancak yeni hizmet Türkiye’de kullanılacak mı Apple tarafından konuyla ilgili net bir açıklama yapılmış değil.

Kampanya Normal Kullanıcıların Tepkisini Çekti

Apple’in öğrencilere yapmış olduğu büyük kıyak normal kullanıcıları adeta kıskandırmış durumda. Apple ürünleri için büyük paralar harcadıklarını belirten kullanıcılar, verilerini depolamak için daha fazla ücretsiz alana ihtiyaç duyduklarını belirtiyorlar.

Normal bir kullanıcının 200 GB iCloud alanına sahip olması için aylık 2.99 dolar ödeme yapması gerekiyor. TL cinsinden hesaplandığında ise yıllık 144 TL’lik bir ödeme yapmaları gerekiyor. Aldıkları cihazların bile daha fazla depolama alanına sahip olduğunu belirten kullanıcılar 5 GB’lık depolama alanını yetersiz buluyor. Önümüzdeki günlerde Apple’dan konuyla ilgili bir gelişme görecek miyiz bunu da zaman gösterecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum