Yatırım yapmaya başla!

Apple Music’in Spotify’ı Yerinden Etmesine Çok Az Kaldı!

Çevrimiçi müzik servisinin en büyük iki ismi olan Spotify ile Apple Music arasındaki rekabet kızışıyor. Öyle ki Apple Music’in bu büyüme hızıyla Spotify’ı yerinden etmesi gayet mümkün!
Apple Music’in Spotify’ı Yerinden Etmesine Çok Az Kaldı!

Dijital müzik piyasasının devleri konumundaki Spotify ile Apple Music arasındaki rekabet giderek daha çok kızışıyor. Zira geçtiğimiz günlerde 2017’nin 4. çeyrek sonuçlarıyla gündeme gelen Apple’dan yapılan açıklama gösteriyor ki Spotify tahtını çok yakında Apple Music’e devredebilir.

Yani kendisini dünyanın 1 numaralı müzik servisi ilan eden Spotify için işler değişebilir. Neticede; karşısında Spotify’dan daha hızlı büyüyen ve bu yaz liderlik koltuğuna oturabileceği söylenen güçlü bir rakip var.

Apple Music’in ABD’de 36 milyon abone sayısına ulaşması, bütün manşetlerde yer etti.

Apple Music 36 Milyon Kullanıcıya UlaştıÇünkü Eylül’de 30 milyon civarında kullanıcısı olan servisin büyüme hızı, Spotify’dan yarım kat daha hızlı. Daha çık söylemek gerekirse Apple Music’ın aylık artış oranı % 5’ken, Spotify’ınki % 2’de sınırlı kalıyor. Bu rakamlar da 2015’ten bu yana Spotify’ı yakalamaya çalışan Apple Music’in amacına yaklaştığının sinyallerini veriyor.

Öte yandan; Spotify’ın abone sayısının da 70 milyona ulaştığını ve bu bilgiyi 4. Ocak’ta gururla duyurduğunu belirtelim.

Spotify'ın 70 Milyon Abone Sayısı DuyurusuNeticede; hem Spotify hem de Apple Music için ABD’de zirveye oturmak fazlasıyla önemli. Ama işler Apple Music’in lehine değişeceğe benziyor. Ayrıca ülkede aynı fiyattan sunulan servislerden Apple Music’in Spotify’a göre büyük bir avantajı bulunuyor. O da servisin Apple ürünlerinde yüklü olması.

İlaveten; Apple Music’in abonelik fiyatlarına gelen zam ile rakiplerin Türkiye’deki ücretlerinin hemen hemen aynı seviyeye geldiğini de söyleyelim.

Apple Music Spotify'ı Geçebilecek mi?Tüm bunlara ek olarak; Spotify’ın 30 milyon şarkıdan oluşan bir müzik kütüphanesi bulunurken Apple Music 45 milyon civarında şarkıya sahip.

Uzun lafın kısası; Apple Spotify’ı önce ABD’de, sonrasında da diğer ülkelerde tahtından etmeye doğru hızla ilerliyor. Peki, Apple Music’in Spotify’ı geçme ihtimali hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Kullanıcılar için hangisi daha avantajlı dersiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum