Yatırım yapmaya başla!

Apple Music Arama Sonuçları Arayüzünü Yeniden Düzenledi

Apple’ın popüler müzik servisi Apple Music uygulamasının arama sonuçlarına dair arayüzü yeniden tasarlandı.
Apple Music Arama Sonuçları Arayüzünü Yeniden Düzenledi

Popüler müzik servisi Apple Music, dünya genelindeki kullanıcı sayısını her geçen gün artırmaya devam ediyor. En büyük rakibi Spotify ile kıyasıya bir rekabet halinde olan Apple Music, geçtiğimiz aylarda 40 milyon ücretli kullanıcı sayısı ile yeni bir rekora ulaştığını duyurmuştu.

Buna rağmen Spotify’ın gerisinde olan müzik servisi, kullanıcılarında memnuniyetsizlik yaratan bazı özelliklerini geliştirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Müzik servislerini kullanan kullanıcılar için uygulamaların basit ve kullanışlı bir arayüze sahip olması büyük önem arz ediyor. Apple Music kullanıcıların en dertli olduğu konulardan birisi, arama sonuçlarının daha karmaşık şekilde görüntülenmesi oluyordu. Şirket bu sorunu düzeltecek yeni bir güncelleme yayınladı.

Apple Music’de Arama Yapmak Kolaylaştı

Apple Music’de Arama Yapmak Kolaylaştı

Müzik servisini kullanan aboneler, arama yaptıklarında karşılarına çıkan sonuçların daha düzenli olmasını istiyorlar. Spotify’da kullanıcılar arama yaparken ‘popüler sonuçlar’ arayüzü sayesinde aradıkları sonuçlara çok daha kolay bir şekilde ulaşıyorlar. Apple Music’de ise arama sonuçları platformda yer alan tüm verilerin bir arada kullanıcıların karşısına çıkması şeklinde tasarlanmıştı.

Apple Music geliştirdiği yeni özellik ile stüdyo albümlerini bir arada göstermeye başladı. Çıkan sonuçlar, canlı albüm, single ve EP gibi kendi alanında paneller şeklinde gösteriliyor. Ayrıca yeni arayüz sayesinde kullanıcılar arama yaptıkları sanatçılara dair en popüler sonuçları görüntüleme imkanı bulacaklar.

En İyi 100 Şarkı Konsepti Eklendi

En İyi 100 Şarkı Konsepti Eklendi

Müzik servisinin bünyesine eklediği bir diğer yenilik ise en iyi 100 şarkı konsepti oldu. Küresel bazda yayınlanacak liste ile kullanıcılar en iyi 100 şarkı ve benzeri listelere ulaşabilecekler. Kullanıcılar bu listeleri kendi çalma listelerine eklediği takdirde çevrimdışı olarak dinleyebilecekler.

Apple Music bu özellik ile popüler şarkıların kullanıcılar tarafından daha çok dinlenebilir hale gelmesini amaçlıyor. Platform bu sayede elde ettiği gelirleri daha yüksek rakama çıkarabilir. Rakibi Spotify’ın Haftalık Keşif, Yeni Müzik Radarı, SAna Özel Daily Mix gibi sekmeler ile kullanıcılar için kişiselleştirilmiş menüler hazırladığına tanık oluyoruz. Apple Music’in de yaptığı düzenlemeler ile Spotify’ın yolundan gitmeye başladığı görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum