Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Spotify’ın En Büyük Rakibi Apple Music’in Kullanım Oranı Artmaya Devam Ediyor

Çevrimiçi müzik platformları arasında rekabet kızışmaya devam ediyor. Son gelen rakamlar Apple Music’in 60 milyon kullanıcıya ulaştığını gösteriyor.
Spotify’ın En Büyük Rakibi Apple Music’in Kullanım Oranı Artmaya Devam Ediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

İnternetin ve akıllı telefonların hızla yaygınlaşması ile beraber kullanıcılara yönelik yeni uygulamalar hayatımıza giriyor. Bu uygulamalar arasında dijital müzik servislerinin başı çektiğini söyleyebiliriz. İsveçli müzik servisi Spotify’ın toplamda 200 milyon kullanıcısı ile bu sektörde en büyük paya sahip. Bununla beraber Apple Music, Deezer gibi çeşitli müzik platformları da alternatif olarak kullanılıyor.

Apple gibi dünyanın önde gelen şirketlerinden biri müzik uygulaması ile Spotify’ı geçmekte zorlanıyor. Ancak gelen son veriler Apple Music’in kullanıcı sayısını artırmaya devam ettiğini gösteriyor. Apple’ın yapmış olduğu bazı duyuruların da etkisiyle Apple Music’in 60 milyon kullanıcı sayısına ulaştığı belirtildi.

Apple Music 60 Milyona Ulaştı

Apple Music 60 Milyona Ulaştı

ABD’li şirket Apple, geçtiğimiz Aralık ayında müzik platformunun 56 milyon kullanıcıya sahip olduğunu duyurmuştu. Şirket bilindiği üzere Spotify’ın kullanıcı sayısı bazında epey gerisinde ancak ABD genelinde İsveçli müzik servisini geçmiş durumda. Aralık ayından bu yana geçen süreçte Apple Music toplamda 60 milyon kullanıcı sayısına ulaştığını başardı.

Apple’ın önümüzdeki günlerde iOS 13 işletim sistemini sunmaya hazırlandığı biliniyor. Yeni iOS sürümü pek çok yeniliği beraberinde getiriyor. Apple önümüzdeki günlerde müzik akış hizmetine yeni özellikler katarak abone sayısını artırmanın hesaplarını yapıyor. Şirketin gelecek planlarında Spotify’ı geçmek en büyük hedefi. Ancak Spotify’ın da sürekli kullanıcı sayısını artırdığını göz önünde bulundurmak lazım.

Apple’ın Handikapı Müzik Kütüphanesi

Apple’ın Handikapı Müzik Kütüphanesi

Her iki müzik platformunu da deneyimleyen kullanıcıların en çok belirttiği konuların başında müzik kütüphanesi yer alıyor. Pek çok kullanıcı Spotify’da bulabildiği pek çok şarkıyı Apple Music’de bulamadığını ifade ediyor. Şarkıların lisans anlaşması nedeniyle Spotify’ın bu anlamda rakibinden daha başarılı olduğu bir gerçek.

Önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacak iOS 13’ün Apple Music’e bu anlamda ne gibi bir katkısı olur bilinmiyor. Şirket Spotify’ın gerisinde ancak Apple yetkilileri sahip olduğu kullanıcı sayısından memnun olduklarını belirtiyor.

iTunes yöneticisi Eddy Cue konuyla ilgili yaptığı açıklamada abone sayılarının memnuniyet verici olduğunu söyledi. Cue ayrıca iPhone, iPad gibi Apple ürünlerinde Apple Music uygulamasının Spotify’dan daha fazla kullanıldığını ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu