Yatırım yapmaya başla!

Apple MacBook Klavyelerinin Onarımlarını Mağazalarda Yapmaya Başladı

Klavye sorunu ile gündemden düşmeyen MacBook’lar için Apple’ı onarım sürecini hızlandıracak yeni bir karar aldı.
Apple MacBook Klavyelerinin Onarımlarını Mağazalarda Yapmaya Başladı

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülen MacBook ürünlerinin büyük bölümünde klavye sorunları baş göstermişti. Yaşanan sorun tüm dünyada büyük ses getirmişti. Teknoloji devi ise yaşanan sorunu kabul etmiş ve ücretsiz onarım programı başlamıştı. Ancak sorun yaşanan bilgisayar sayısı o kadar fazla ki Apple, onarım sürecini hızlandırmak için yeni adımlar atmaya karar verdi.

MacRumors tarafından açıklanan habere göre Apple, sorun yaşanan MacBook klavyelerinin onarımını hızlandırmak adına mağazalarda servis vermeye başladı. Bu sayede kullanıcılara ürünlerinin teslimi en fazla 2 gün içerisinde yapılmış oluyor. Bugüne kadar Apple ürünlerinin onarımı teknik servislerde veriliyordu. Tabi bu şekilde bir servis hizmeti sürenin epey uzamasına neden oluyordu.

Mağazalar Harekete Geçti

Mağazalar Harekete Geçti

MacBook Pro ve MacBook Air modellerinin büyük bölümünde yaşanan klavye sorunları Apple’ı canından bezdirmiş görünüyor. Teknik servis hizmeti vermekte zorlanan Apple, çareyi mağazalardan yardım istemekte bulmuş. Şirketin mağazalara gönderdiği notta ikinci bir karara kadar klavye arızası ile gelen ürünlerin servislere gönderilmemesi söylenmiş. Şirket mağazaların daha etkin servis vermesi adına gerekli parça tedarikine hız verecek.

MacBook klavyelerinde kelebek mekanizması kullanan, toz ve benzeri maddelerin tuşların arasına kaçması nedeniyle kullanıcılar pek çok sorun ile karşı karşıya kalıyor. Şirket garanti kapsamı dışında kalan ürünler için ayrı bir teknik servis programı başlatmış durumda. Bilindiği üzere Apple yaşanan sorunla ilgili kullanıcılarına bir özür açıklaması yapmıştı.

Apple’ın mağazalara gönderdiği notta “Klavyelerle ilgili sorunlar, bir sonraki duyuruya kadar mağazalarda onarılacaktır. Artan hacmi desteklemek için mağazalara yedek parça ve kit temini yapılacaktır. Bu onarımlar en fazla bir gün içerisinde tamamlanmalı, kullanıcıya bir gün içerisinde tamamlanmış ürün iade edilmelidir. Onarımı yaparken uygun servis kılavuzunu açık tutun ve tüm onarım adımlarını dikkatlice takip edin.” ifadelerine yer verildi. Teknik servislerde yapılan onarımın süresi 10 günü geçebilirken,bu işlemin mağazalara kaydırılması kullanıcı memnuniyeti açısından önemli bir gelişme diyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum