Yatırım yapmaya başla!

Apple Şimdiden iPhone ve iPad Modellerinde iOS 13’ü Test Ediyor!

Teknoloji devi Apple, ilerleyen dönemde çıkaracağı iOS 13 sürümünün testlerine bazı iPhone modelleri üzerinde başladı.
Apple Şimdiden iPhone ve iPad Modellerinde iOS 13’ü Test Ediyor!

Apple üretmekte olduğu akıllı telefon, tablet ve kişisel bilgisayarlara kendi yazılımını üretmesiyle rakiplerinden ayrılıyor. Teknoloji devi mobil tarafta iOS sürümleri sürekli gündem olmayı başarıyor. Şirket bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda yeni iPhone ve iPad modellerini tanıtmış, beraberinde iOS 12 işletim sistemini kullanıma sunmuştu.

Şirket bir yandan iOS 12’nin kullanım oranını artırmak için uğraşırken diğer yandan ise bir sonraki işletim sistemi iOS 13’le ilgili çalışmalar yürütüyor. Gelen son haberler, Apple’ın iOS 13’ün tanıtımına epey zaman olmasına rağmen, bazı iPhone modellerinde testler gerçekleştirdiğini gösteriyor.

iOS 13 Testleri Başladı

iOS 13 Testleri Başladı

Apple’ın iOS 13 testlerine başlaması şirketin resmi web sitesindeki verilere bakılarak görülüyor. Şirketin resmi sitesini ziyaret eden iOS 13’e sahip cihazların sayısında giderek yaşanan artış, şirketin test sürecine hız verdiğini gösteriyor. iOS 13 sürümü ile birlikte, dosya sisteminin yenilenmesi ve iOS 12 ile hayata geçirilemeyen bazı yeniliklerin hayata geçmesi planlanıyor.

Apple’a yakın kaynakların belirttiğine göre yeni çıkacak olan iOS 13’ün özellikle iPad kullanıcılarını mutlu etmesi bekleniyor. Yeni sürümde uygulamaları sekmelerde açma, ekranı bölerek çoklu işlem yapma gibi seçeneklerin yer alması bekleniyor. iOS 13’te ayrıca MacOS’ta yer alan karanlık modun da kullanıma sunulması seçenekler arasında.

iOS 12 Yüzde 75 Kullanım Oranına Ulaştı!

iOS 12 Yüzde 75 Kullanım Oranına Ulaştı!

Teknoloji devi iOS 13’ün testlerini gerçekleştirirken bir yandan da son işletim sistem, olan iOS 12’nin kullanım oranını artırmak için hızla çalışmaya devam ediyor. Gelen son veriler mobil işletim sisteminin yayınlanmasından 3.5 ay sonra yüzde 75 kullanım oranına ulaştığını gözler önüne serdi. Görünen o ki Apple kısa süre içerisinde cihazlarını iOS 12’ye entegre etmeyi başarıyor. Bu anlamda rakibi olan Android’in çok önünde olduğu görülüyor. Android Pie sürümünün halen yüzde 1’in altında kaldığı biliniyor.

Apple kullanıcılarının yüzde 17’si halen iOS 11 kullanırken, kalan yüzde yüzde 8’lik kısmın ise daha eski iOS sürümlerine sahip olduğu belirtiliyor. Apple’ın bu alanda Android’in çok önünde olmasının başlıca sebebi ise hiç kuşkusuz az sayıda modele sahip olması diyebiliriz. Android’de çok sayıda modelin piyasada yer alması, her bir telefon üreticisinin sistemi kendisine göre modifiye etmesi, işletim sistemlerinin yayılmasını zorlaştırıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum