Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın iOS 15 ile İki iPhone Modelinden Daha Güncelleme Desteğini Çekebilir

iPhone 6S ve iPhone SE modellerinin iOS 15 güncellemesini alamayacağı iddia ediliyor.
Apple’ın iOS 15 ile İki iPhone Modelinden Daha Güncelleme Desteğini Çekebilir

Teknoloji devi Apple, iPhone modelleri ile akıllı telefon pazarında çok büyük bir paya sahip ve şirket her yıl yeni modeller tanıtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yılın Ekim ayında iPhone 12 ailesinin tanıtımı gerçekleştirildi ve tüketicilerin beğenisine sunuldu. iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modelleri kullanıcılardan yüksek not almış görünüyor.

Bilindiği üzere Apple geliştirdiği ürünlerin işletim sistemi desteğini de kendisi veriyor. iPhone 12 ailesi başta olmak üzere pek çok telefon iOS 14 güncellemesi ile kullanıcılara sunuldu. Şirket her yıl geliştirdiği yeni iOS sürümü ile pek çok yenilik ve iyileştirmeye ver veriyor.

Önümüzdeki aylarda ise yeni işletim sistemi iOS 15’in tanıtımı yapılacak ve teknoloji devi geliştirme çalışmalarına başlamış durumda. Gelen raporlar iOS 15 ile güncelleme desteğinin iki iPhone modelinden daha çekileceğini gösteriyor. iPhone 6S ve iPhone SE modellerinin yeni iOS güncellemesini alması beklenmiyor.

iOS 15 Güncellemesini Alacak Telefonlar Şekilleniyor

iOS 15 Güncellemesini Alacak Telefonlar Şekilleniyor

Apple’ın iOS desteğini iPhone modellerine uzun yıllar verdiği biliniyor. Android bir telefona göre çok daha uzun süre güncelleme alan iPhone’lar, bu anlamda önemli bir ayrıcalık tanıyor. Önümüzdeki Haziran ayında iOS 15 beta’yı barındıracak olan Apple cihazlarının ilk listesi gelmeye başladı. Şirkete yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre iOS 15 güncellemesini alacak iPhone modelleri derlendi.

Yılın sonuna doğru tanıtılacak iPhone 13’ün doğrudan iOS 15 ve bir A15 yongası ile teslim edileceğini söylemeye gerek yok. Ancak diğerleri için mutsuz müşteriler olacak çünkü Apple, yeni ürünlerin dağıtımını kolaylaştırmak ve filosunu daha iyi birleştirmek için belirli modellerden ayrılmak zorunda kalacak. iPhone 6S ve iPhone SE modellerinin iOS 15 güncellemesini alması beklenmiyor. Bu telefonlar için iOS 14 yolun sonu olmuş durumda.

Apple bu cihazlara da güvenlik güncellemeleri yayınlamayı sürdürecektir. iOS 15 sürümü yine pek çok yeniliği bünyesinde barındıracaktır. Raporlara göre yeni güncellemeyi alacak iPhone modelleri şu şekilde:

-iPhone 13 serisi
-iPhone SE 2020
-iPhone 12 Pro Max
-iPhone 12 Pro
-iPhone 12 mini
-iPhone 12
-iPhone 11
-iPhone 11 Pro
-iPhone 11 Pro Max
-iPhone XS
-iPhone XS Max
-iPhone XR
-iPhone X
-iPhone 8
-iPhone 8 Plus
-iPhone 7
-iPhone 7 PlusSponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum