Yatırım yapmaya başla!

Apple iOS 14 ile Kullanıcılarına Daha Özgür Bir Deneyim Sunabilir

Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 14’te uygulamalara dair bazı sınırlamaları kaldıracağı iddia ediliyor.
Apple iOS 14 ile Kullanıcılarına Daha Özgür Bir Deneyim Sunabilir

ABD merkezli akıllı telefon üreticisi Apple, kullanıcılarına sunduğu ürünlerin yazılım desteğini de bizzat kendisi veriyor. Hem Mac ürünlerinde hemde iPhone modellerinde macOS ve iOS işletim sistemleri ile kullanıcılarına özel bir deneyim sunuyor. Teknoloji devi son olarak mobil tarafta geçtiğimiz yılın sonbahar aylarında iPhone 11 modellerini ve iOS 13 işletim sistemini tanıttı. Tanıtılan son işletim sistemi iOS 13 kullanıcılara sunulmasıyla beraber çeşitli hatalar ile sıkça gündeme geldi. Apple çok sık aralıklarla yeni iOS güncellemeleri yayınlamak durumunda kaldı.

Apple genel olarak ürün ve servislerinde rakiplerine göre daha kısıtlayıcı olmasıyla biliniyor. iOS işletim sisteminin Android’e göre daha katı bir güvenlik politikası izlediğini söyleyebiliriz. Bu politika beraberinde uygulamalara ve kişiselleştirmeye yönelik sınırlamaları getiriyor. Gelen son haberler ise Apple’ın iOS 14 ile beraber bu katı tavrını yumuşatacağı yönünde. Bazı kaynaklar yeni iOs sürümünde varsayılan uygulamaların kullanıcı seçimine bırakılacağını belirtiyor.

iOS 14 Daha Özgür Olacak

iOS 14 Daha Özgür Olacak

Bilindiği üzere iOS işletim sisteminde Apple’ın kendisine ait bazı uygulamalar varsayılan olarak hazır geliyor. Teknoloji devi kullanıcıların bu ayarı değiştirmesine bugüne kadar izin vermedi. iOS 14’te ise Apple’ın bu politikasında yumuşatmaya gideceği belirtiliyor. Yeni işletim sisteminde kullanıcılar Chrome, Gmail gibi kendisine ait olmayan uygulamaların varsayılan olarak ayarlanmasına izin verecek. Bu değişikliğin uygulama geliştiriciler için oldukça olumlu bir adım olduğu belirtiliyor.

Daha önce de üçüncü parti uygulamalar yüzünden Apple’ın bir takım sorunlar yaşadığı biliniyor. iOS kullanıcılarının daha önce başlıca şikayetleri arasında bu konu yer alıyordu. Pek çok kullanıcı ise sırf bu sebepten Android’e geçme kararı alıyor. Uzmanlar Apple’ın bazı kurallarını esnetmesinin kullanıcıda olumlu karşılanacağını belirtiyor. Kullanıcılar bugüne kadar Apple’ın kısıtlayıcı politikasına alışmanın zor olduğunu dile getiriyor.

Apple’ın iOS 14 sürümünü sonbahar aylarında iPhone 12 modelleri ile beraber tanıtması bekleniyor. Teknoloji devi bazı kurallarını yumuşatsa da yine Android’e göre daha katı politikalara sahip olacaktır. Önümüzdeki aylarda iOS 14’e dair olması beklenen yeni özelliklerin ortaya çıkması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum