Yatırım yapmaya başla!

Apple iOS 12’yi Kısa Sürede Tüm Cihazların Yüzde 70’ine Ulaştırmayı Başardı

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan iOS 12’nin güncel kullanım oranı açıklandı. Son veriler ışığında iOs 12 yüzde 70 kullanım oranına ulaştı.
Apple iOS 12’yi Kısa Sürede Tüm Cihazların Yüzde 70’ine Ulaştırmayı Başardı

Teknoloji devi Apple bilindiği üzere yaklaşık 3 ay önce iOS 12’nin tanıtımını gerçekleştirmişti. Yeni sürümün yayınlanmasının ardından kısa bir süre sonra ortaya çıkan veriler, iOS 12’ye olan ilginin beklenenin altında olduğunu gösteriyordu. Yeni iPhone modelleri ile birlikte tanıtılan iOS 12, aradan geçen zaman içerisinde hızla yayılmaya başladı.

Son olarak açıklanan rakamlar iOS 12’nin kullanım oranı itibari ile iOS 11’e büyük fark attığını gösteriyor. iOS’un en büyük rakibi Android’in ise güncel işletim sistemini yaymakta büyük sıkıntı yaşadığı biliniyor. Son olarak açıklanan veriler bu durumun gerçekliğini bir kez daha gözler önüne serdi.

iOS 12’den Büyük Başarı

iOS 12’den Büyük Başarı

Apple’ın bu zaman kadar çıkardığı tüm iOS işletim sistemlerinin, hızlı bir adaptasyon süreci geçirdiği bilinir. Şirketin lansmanlarda sıkça vurguladığı bu durumun iOS 12 için de değişmediği görülüyor. Ortaya çıkan son veriler, iOS 12’nin kullanım oranı itibari ile iOS 11’e büyük fark attığını gösteriyor.

Yaklaşık 3 ay önce tanıtımı gerçekleştirilen iOS 12, bugün itibari ile yüzde 70 kullanım oranına ulaştı. Her geçen gün hızla yayılan iOS 12’nin elde ettiği başarıyı daha yukarı taşıması bekleniyor. Apple açıklamasında, elde ettiği bu verileri son dört yıl içerisinde piyasaya sürülen cihazlardan elde ettiğini belirtiyor. Bu cihazların yüzde 30’unda iOS 11, yüzde 70’inde ise daha eski bir iOS sürümü yüklü olduğu biliniyor.

iOS 12’nin Ulaştığı Son Rakamlar

iOS 12’nin Ulaştığı Son Rakamlar

Apple cephesinden açıklanan veriler, iOS 12’nin son olarak ulaştığı kullanım oranını gözler önüne seriyor. Son verilerde iOS 12’nin, kullanılan tüm aktif cihazlar arasında yüzde 50 kullanım oranına ulaştığı görülüyor. Diğer iOS cihazların yüzde 21’i iOS 11 kullanırken, yüzde 9’luk kesimin ise daha eski bir iOS sürümünü kullandığı açıklandı.

Kullanıcı sayısını hızla artıran iOS 12’nin, kendisinden önceki sürümlere göre daha stabil çalıştığı biliniyor. Apple, son 4 yıl içerisinde satışa sunduğu cihazlar için iOS 12 deneyimini sundu. Ancak önümüzdeki yıldan itibaren eski iPhone modellerine iOS 12 desteği kesileceği için bu oran bir miktar aşağıya inecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum