Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın Son iOS 12.1.1 Güncellemesi Şebeke ve Mobil Veri Hatası ile Gündemde!

Apple’ın geçtiğimiz hafta yayınladığı iOS 12.1.1 güncellemesini indiren bazı kullanıcılar mobil veri hatası aldığını belirtiyor.
Apple’ın Son iOS 12.1.1 Güncellemesi Şebeke ve Mobil Veri Hatası ile Gündemde!

Apple bilindiği üzere yeni iPhone modelleri ile beraber iOS 12’yi de tanıtmış ve kullanıma sunmuştu. Şirket iOS 12’yi kısa süre içerisinde tüm cihazların yüzde 70’ine ulaştırmayı başarmıştı. Pek çok kullanıcı cihazını iOS 12.1.1 versiyonuna yükseltmiş ve pek çok kullanışlı özelliğin olduğunu belirtmişti.

Yeni sürüm ile FaceTime için kullanılan kamerayı ters çevirme ve tek dokunuşla sohbet etme gibi işlevsel özellikler beğeni toplamıştı. Ancak son olarak çıkan haberlere göre son iOS sürümünde Apple kullanıcılarının son derece canını sıkacak bir hataya rastlandı. Bazı kullanıcıların belirttiğine göre iOS 12.1.1 güncellemesi ile birlikte mobil veri kullanımında sıkıntı yaşanıyor.

Son iOS Sürümünde Mobil Veri Hatası

iPhone’larını iOS 12.1.1 sürümün güncelleyen bazı kullanıcılar şebeke ve mobil veri bağlantılarında sorun yaşadığını belirtiyor. Kullanıcıların belirttiğine göre güncellenen bazı cihazlar mobil veri ile internete bağlanamıyor ve sadece Wi-Fi ile internet bağlantısını sağlıyor. Bazı iPhone kullanıcıları ise şebeke alamadığını ve cihazlarını aktif bir şekilde kullanamadığını belirtiyor.

Kimi kullanıcılar ise mobil veri bağlantısının mevcut olduğunu görmesine rağmen, internet bağlantısını sağlayamıyor. Aslında bu durum tesadüf değil. Apple daha önce iOS 12.1.1 üzerinde gerçekleştirdiği testlerde şebeke sorunlarına rastlanmıştı.

Kullanıcılar Yeni Güncelleme Bekliyor

Kullanıcılar Yeni Güncelleme Bekliyor

Cihazlarını son iOS sürümüne güncelleyen kullanıcılar, Apple’dan bu durumu düzeltmesi için yeni güncelleme yayınlamasını bekliyor. Eğer cihazınızı iOS 12.1.1 sürümüne yükseltmediyseniz bir süre daha beklemekte yarar var. Henüz ülkemizde benzer bir soruna rastlanmamış olmasına rağmen, dünya genelinde pek çok kullanıcıdan benzer şikayetler gelmekte.

Sorunu yaşayan bazı kullanıcılar telefonlarını yeniden başlattığında, bazı kullanıcılar ise cihaza format attığında söz konusu sorunu yaşamadıklarını belirtiyor. Ancak tüm bunları denemelerine rağmen soruna çözüm bulamayan kullanıcılar da mevcut.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum