Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Apple İnsanların Dikkatini Gizliliğe Çeken Bir Reklam Hazırladı

Apple’ın gizlilik odaklı hazırladığı yeni reklamında ‘Bazı şeyler paylaşılmamalı’ sloganı kullanılıyor.
Apple İnsanların Dikkatini Gizliliğe Çeken Bir Reklam Hazırladı
Yorum

Apple sahip olduğu ürün ve servisler ile dünyanın en değerli şirketleri arasında yer alıyor. Teknoloji devi iPhone, Mac ürünlerinin yanı sıra geliştirdiği iOS ve macOS işletim sistemleriyle de kullanıcılarına özel bir deneyim sunuyor. Apple’ın geliştirdiği ürün ve servislerin her zaman gizlilik odaklı olduğunu söyleyebiliriz. Pek çok kullanıcı Apple ürünlerini seçmesinin başlıca sebebini güvenlik olarak gösteriyor.

Şirket geçtiğimiz aylarda iOS 14 işletim sistemini tanıttı ve bu sürümde de yine gizliliğe yönelik adımlar atacak. Kısa zaman önce bu konuya dair bir açıklama yapan Apple, iOs 14 ile uygulama geliştiricilerin daha şeffaf olmasını isteyecek. Teknoloji devi hazırladığı reklamlarda da gizlilik konusuna verdiği önemi gösteriyor. Şirketin YouTube hesabından gizlilik odaklı yeni bir reklam paylaşıldı.

Paylaşılan reklam filminde kullanıcılara özel olması gereken bilgilerin topluluk içerisinde dağıtılmasına dikkat çekiliyor. Bir kadının oturum açma bilgilerini paylaşması ya da otobüs yolculuğundaki bir adamın boşanma avukatı aradığını otobüste paylaşmasına yer veriliyor. Apple ise bu gibi bilgilerin başkaları ile paylaşılmaması gerektiğine dikkat çekiyor.

Ayrica iki kadının ofis içerisinde yüksek sesle konuştuklarında birbirleriyle çalışmaktan mutlu oldukların ancak erkek çalışanlardan nefret ettiklerini söylüyor. Apple reklam filminde bu gibi durumlara pek çok örnek veriyor ve göndermede bulunuyor. Reklamın sonunda ‘iPhone, bunun böyle kalmasını sağlar’ ifadesi yer alıyor.

Önümüzdeki aylarda piyasaya çıkacak iPhone 12 serisi ile beraber iOS 14 işletim sistemi kullanıma sunulacak. Yeni iOS sürümü gizlilik odaklı yapısıyla dikkat çekiyor. Şirketin bu hamlesi Facebook, BuzzFeed gibi reklam veren şirketlerin tepkisini çekiyor. Teknoloji devinin gizlilik odaklı yeni reklam filmini Türkçe dublajlı olarak videodan izleyebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu