Yatırım yapmaya başla!

Apple iCloud’a Kullanıcı Gizliliğini Artıracak Takma Ad Özelliğini Ekledi

Apple’ın iOS ve Mac OS kullanıcılarına sunduğu bulut depolama hizmeti iCloud’a kullanıcı gizliliğini artıracak bir özellik geldi.
Apple iCloud’a Kullanıcı Gizliliğini Artıracak Takma Ad Özelliğini Ekledi

ABD’li teknoloji devi Apple’ın geliştirdiği ürünlerde ve yazılımlarda en çok önem verdiği konuların başında güvenlik geliyor diyebiliriz. Son olarak kullanıma sunulan iOS12’nin polislerin cihazlara erişimini tamamen engellediği ortaya çıkmıştı. Şirketin verdiği hizmetlerden birisi ise bilindiği üzere iCloud platformu olmakta.

iOS ve Mac OS kullanıcılarına Apple tarafından sunulan sistem sayesinde depolama hizmeti veriliyor. Bulut depolama hizmeti iCloud’a son olarak gelen yeni özellik, kullanıcı güvenliğini daha üst seviyeye çıkarıyor. Takma ad özelliği ile kullanıcılar adlarını iCloud ortamında gizleme imkanı bulacaklar.

iCloud’a Takma Ad Özelliği Geldi

iCloud’a Takma Ad Özelliği Geldi

Apple kullanıcılarının ağırlıklı olarak kullandığı bulut depolama sistemlerinin başında iCloud geliyor. Şirket zaman zaman bulut depolama hizmetini kullanan kullanıcıları için yeni özellikler sunmayı ihmal etmiyor. Sunulan yeni özellik Apple kullanıcılarına önemli bir gizlilik imkanı sağlıyor.

Takma ad özelliği ile kullanıcı adını gizlemek mümkün olacak. Platformda kullanıcılar kendi belirledikleri takma ad ile görünecekler. Dolayısı ile kullanıcıların kişisel verilerine üçüncü kişiler tarafından ulaşılması çok daha zor bir hal alacak. Kullanıcılar takma ad işlevini istedikleri zaman aktif hale getirebilecekler.

Özellik Nasıl Kullanılır?

Özellik Nasıl Kullanılır?

Takma ad özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılar ilk olarak iCloud’a internet sitesi üzerinden giriş yapmaları gerekiyor. İnternet sitesi üzerinden bilgileri girdikten sonra, cihazdan mail uygulamasını açıp ‘Ayarlar’menüsünden, Tercihler kısmına tıklamak gerekiyor. Çıkan pencereden ad ekle kısmından gerekli bilgiler doldurularak özellik aktif hale geliyor.

Yapılan işlemin ardından bulut sistemi hesabı kullanıcıların ismi yerine kendi belirledikleri takma ad ile görünecek. Dolayısı ile siber korsanların söz konusu hesaplara erişimi çok daha zor bir hal alacak. Bilindiği üzere son günlerde veri skandalları ile ilgili çok sayıda skandal yaşanıyor. Apple ise kullanıcıları için her türlü güvenlik önlemini düşünmeye ve uygulamaya devam ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum