Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Apple Gold Edition Saatin Gereksiz Harcama Olduğunu Gösteren 10 Neden

Apple Gold Edition Saatin Gereksiz Harcama Olduğunu Gösteren 10 Neden
Son Güncelleme: 
Yorum

Apple teknolojisi çıktığı ilk günden beri hayatımızdaki yerini aldı. Ürettiği her ürün, tasarladığı her cihaz, satışa sunulduktan kısa bir sürede tükeniyor. Apple’ın tasarladığı en son ürün ise kendi ismini taşıyan saat. Apple saati iletişim için yeni yollar sunuyor. Size gelecek bildirimleri haberdar ederken diğer Apple sahipleriyle de daha rahat iletişim kurmanızı sağlıyor.

Saatler 3 farklı şekilde tasarlanmış; Watch Sport, The Watch ve Watch Edition. Bunlardan “sportif” ve “normal” olanları mağazalarda bulabilmek mümkün. Normal ve spor tasarımları 350-1.000 dolar arasındaki fiyatlarla etiketlendirilmiş. Fakat “Edition” modeli 17.000 dolar gibi yüksek maliyetle karşımıza çıkıyor. 18 ayar altından yapılan Edition modeline sadece altın için 10.000 dolar harcamak hiçte mantıklı durmuyor. Sizler için hazırladığımız listede aslında bu harcamanın kötü bir fikir olduğunu gösteren nedenleri sıraladık.

İşte karşınızda Apple Gold Edition saatin gereksiz harcama olduğunu gösteren 10 neden:

10 Başka Bir Teknolojik Ürün Satın Alabilirsiniz

Başka Bir Teknolojik Ürün Satın AlabilirsinizApple’ın bu saati tabii ki oldukça ışıltılıdır ve bir kaç yeni ilginç uygulamaya sahiptir. Fakat günlük kullanım için ne kadar teknolojik de olsa, normal bir kimsenin hayatı için 350 dolarlık bir saat oldukça idealdir. Bu model de kimsenin hayatını 10.000-17.000 dolar verildi diye daha iyi hale getirmez. Bu saati satın almak için muhtemelen kilometrelerce dizilmiş insanlar olacaktır. Bu saatin yerine, önemli borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

9 10.000 Dolara Başka Bir Şey Satın Almak

10.000 Dolara Başka Bir Şey Satın AlmakPara ekleyerek başka bir şey satın alma önerisi, size ne kadar cazip geliyor bilmiyorum ama 10.000 dolar bir araba alabilmek için yeterlidir. Dünya nüfusunun çok küçük bir yüzdesi için 10 bin dolarlık bir saat almak, çok iyi bir fikir olabilirken, diğerleri için saçma bir fikir olarak düşünülebilir.

8 Saatin Dayanıklılığı Bir Endişe Nedeni Olacaktır

Saatin Dayanıklılığı Bir Endişe Nedeni OlacaktırAltın metaller aslında çok yumuşak olduğundan kolayca yıpranabilir bir maddedir. Tabi ki uzmanlar saati özel sert benzersiz bir alaşımdan oluşturduklarını söylüyor. Uzmanlar ne söylerse söylesin, bu kadar pahalı bir saatin dayanıklılığı sizi tereddüte düşürecektir.

7 Sonuç Olarak Elektronik Bir Alet

Sonuç Olarak Elektronik Bir AletGenellikle pahalı markaların saatini binlerce dolara satın almak, estetiğini yıllarca korunacağı anlamına geliyor. Fakat bu durum elektronik aletler için ne kadar geçerli? Bugünün sen teknolojisiyle üretilmiş ürünler birkaç yıl sonra yok olabilir.

6 Neden Edition’ın Diğer Modelleri Olmasın?

Neden Edition’ın Diğer Modelleri Olmasın?Apple Watch Sport, Apple Watch ve Watch Edition, aslında edition gold ile tamamen aynı görünüyor. Bu saatteki tek fark pahalı bir metal olmasından kaynaklıdır. Bu pahalı ve güzel metal normal bir Apple saatinin maliyetini yaklaşık on kat arttırıyor. Aslına bakılırsa alüminyum ve paslanmaz çelik seçenekleri de parlaklık ve rengi ile oldukça iyi görünüyor.

5 Altın Saatlerin Modası Geçebilir

Altın Saatlerin Modası GeçebilirBirçok kişi altınlı ürünleri klişe olarak düşünebilir. Bir saat için 10.000 dolar harcamaya gönüllü insanlar eminim endişeli değildir. Ama yine de modası geçmiş bir saat sizin ne kadar içinize siner, takdirinize bırakıyorum.

4 Apple Saat Gerekli mi?

Apple Saat Gerekli mi?Apple saatinin yaptığı şeylerin daha fazlasını iphone zaten yapıyor. 350-10.000 dolar arası olan Edition, aslında çok da ihtiyaç nedeni değildir.

3 Apple Gold Edition Saat Yerine, Yarı Fiyatına Herhangi Bir Başka Apple Ürünü Satın Almak

Apple Gold Edition Saat Yerine, Yarı Fiyatına Herhangi Bir Başka Apple Ürünü Satın AlmakEdition yerine birçok Apple ürününü satın alabilirsiniz. Bilgisayar, tablet, telefon vs. Tabi ki parlak renkleri sevenler yine zevkinden vazgeçmeyecektir, ancak bir saatten daha fazla özelliklere sahip başka bir ürünü almak daha mantıklı değil mi?

2 Apple Saati Ne Kadar İşlevsel?

Apple Saati Ne Kadar İşlevsel?Saatler, ne olursa olsun yıllarca modanın olmazsa olmazları arasında kalacaktır. Ama bir saatin işlevsel özellikleri en fazla ne kadar artabilir ki? Ya da bir saatin altın olması işlevselliğini nasıl etkileyebilir? Kısacası bir saate kırılabilme, çizilebilme, modası geçme olasılıklarından dolayı, binlerce dolar vermek saçma olabilir.

1 Edition, Diğer Son Moda Lüks Saatlere Rakip Bile Olamaz

Edition, Diğer Son Moda Lüks Saatlere Rakip Bile OlamazPiyasada binlerce dolarlık lüks saatler var. Apple Edition güzel olmasına rağmen gerçekten diğerleri ile karşılaştırılamaz. 10.000 doları vermeyi göze aldıysanız, bu ücrete bir yığın elektronik ürün alabilirsiniz. Hatta bu fiyata oldukça şık duracak ve modası asla geçmeyecek şık ve lüks bir Rolex de alabilmeniz mümkün.

Kabul edelim ki Apple çılgınlığı dünyayı sarmış durumdadır. Yeni çıkan her ürünü vitrinlerde yerini almadan tükeniyor. Fakat bir saate 10.000 dolar ödemek ne kadar mantıklı gözüküyor karar sizin elbette. Fakat 10.000 dolara yapabileceklerinizi hiç düşündünüz mü? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu