Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Apple Salgın Döneminde Gizli Partileri Duyuran Uygulamayı iOS Mağazasından Kaldırdı

Apple mağazası App Store’da salgın döneminde gizli partileri duyuran Vybe Together adlı uygulamayı kaldırdı.
Apple Salgın Döneminde Gizli Partileri Duyuran Uygulamayı iOS Mağazasından Kaldırdı

Teknoloji devi iPhone ve Mac ürünleri ile milyonlarca kişiye ulaşıyor. Bu ürünlerin yazılım ve uygulama destekleri de Apple tarafından sağlanıyor. iOS uygulama mağazası App Store çok sayıda uygulamaya ev sahipliği yapıyor. Bu uygulamaların belirlenen kurallara uyumlu olması gerekiyor. Aksi takdirde App Store tarafından kısa sürede kaldırılıyor. Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi nedeniyle pek çok ülke kapanmak durumunda kaldı.

Eğlence merkezleri dünyanın büyük bölümünde kapalı durumda. Buna rağmen bazı insanlar gizli partiler düzenleyerek alınan kısıtlama kararlarını çiğnemeye yöneliyor. App Store’da bu amaca hizmet eden bir uygulama Apple tarafından kaldırıldı. COVID-19 salgını sırasında özel partileri teşvik eden Vybe Together adlı bir iOS uygulamasının App Store’dan kaldırıldığı açıklandı.

App Store’daki Gizli Parti Uygulaması Kaldırıldı

App Store’daki Gizli Parti Uygulaması Kaldırıldı

Vybe Together’ın TikTok’ta ve web sitesinde gizli partileri organize etmek ve katılmak için bir uygulama olduğu tespit edildi. Organizatörlerin katılmak isteyen önceden onaylıyor ve bu kişiler etkinlikten iki saat önce adresi partinin düzenleneceği adrese ulaşıyor.

Bu etkinliklerin mevcut ABD salgın kısıtlamaları altında yasa dışı olduğu belirtiliyor. Uygulamanın birkaç bin kullanıcısı olduğu ve şirketin TikTok’a video koymaya başladığından bu yana yapılan başvuruların daha da arttığı ifade edildi.

Vybe Together destek sayfasında salgının tehlikesini kabul etti, ancak uygulamanın “büyük partiler” yerine “küçük toplantıları” tanıtmak için tasarlandığına yer verdi. Bilim insanları farklı hanelerden insanların bir araya geldiği toplantıların koronavirüsü yayacağını ve yeni bir dalga yaratabileceğinin altını çiziyor. Vybe Together uygulaması kaldırılmadan önce yalnızca 25 puana sahipti ve Instagram sayfasında 1.000’in altında takipçisi bulunuyordu.

Geliştiriciler uygulamanın App Store’dan kaldırılması sonrasında sosyal medya hesaplarını da kapatmak durumunda kaldılar. Yılbaşına sayılı saatler kala bu amaca yönelik bir uygulamanın App Store’da yer almasının sürpriz olmadığını söyleyebiliriz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum