Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Apple Geliriyle Rekor Kırdı! Hisseler için Hedefler Artırıldı

Apple, 2021’in Ekim-Aralık döneminde elde ettiği gelirle rekor kırdı. Açılış öncesinde yükselen hisseler için yeni tahminler dikkat çekti. Detaylar aşağıda;
Apple Geliriyle Rekor Kırdı! Hisseler için Hedefler Artırıldı
Yorum

ABD’li teknoloji devi Apple Inc. dün 25 Aralık’ta sona eren 2022 mali yılının ilk çeyreği için bilançosunu yayımladı. Tedarik zinciri sıkıntılarına rağmen gelirini yüzde 11 artırdı. 123,9 milyar dolarlık gelir, Apple’ın yeni rekoru olurken şirket diğer finansal sonuçlarında da güçlü rakamlar açıkladı.

Hisse başına kazancı yıldan yıla yüzde 25 artarak 2,10 dolar oldu. iPhone geliri, yıllık yüzde 9 artışla 71,63 milyar dolar olurken hizmet geliri yüzde 24 artışla 19,52 milyar dolar oldu.

Mac gelirini yüzde 25 artırarak 10,85 milyar dolara çıkaran Apple’ın iPad geliri yüzde 14 artışla 7,25 milyar dolar oldu. Belirsizliği gerekçe göstererek pandemi başlangıcından bu yana rehberlik sunmayan Apple, yine görünüm açıklamadı.

Apple CEO’su Tim Cook, kazanç bilançosunda; “Bu çeyreğin rekor sonuçları, şimdiye kadarki en yenilikçi ürün ve hizmet yelpazemiz sayesinde mümkün oldu” dedi.

Apple CFO’su Luca Maestri ise “Yeni ürün ve hizmetlerin son lansmanımıza çok güçlü müşteri tepkisi, gelir ve kazançlarda çift haneli büyüme sağladı ve kurulu aktif cihaz tabanımızın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına yardımcı oldu” ifadelerini kullandı.

Açılış Öncesi Yükselen Apple Hisseleri için Hedefler Artırıldı

Apple Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

Bu hafta Brand Finance tarafından hazırlanan araştırmada dünyanın en değerli markası unvanını elinde koruyan Apple’ın hisseleri açılış öncesinde yükseldi.

Nasdaq Borsası’nda işlem gören Apple (AAPL) hisseleri, yazım sırasında yüzde 2 artıda 160 dolar üzerinde fiyatlandı. Bu yılın başında 182,94 dolarla rekor tazeleyen hisseler için gelen yeni tahminler boğaları sevindirdi.

MarketWatch’a göre 2,6 trilyon dolar piyasa değerine sahip Apple hisseleri için Deutsche Bank, hedef fiyatını 200 dolardan 210 dolara revize etti.

Raymond Jaymes, hedefin 185 dolardan 190 dolara çıkarırken Monness Crespi Hardt 184 dolardan 199 dolara yükseltti. Oppenheimer ise 170 dolardan 190 dolara yukarı yönlü değiştirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu