Yatırım yapmaya başla!

Apple’dan Game of Thrones’a Kafa Tutacak Diziler Geliyor!

Dizi sektörü adeta altın dönemini yaşıyor! Şimdi de Apple, Game of Thrones’a rakip olabilecek özgün içerikleriyle gelecek yıla damgasını vurmaya hazırlanıyor!
Apple’dan Game of Thrones’a Kafa Tutacak Diziler Geliyor!

Halihazırda teknoloji devlerinden biri olan Apple, akıllı cihazları ve güçlü bilgisayarlarıyla sektörün tozunu attırmayı başarıyor. Ancak Netflix’in, dijital medya dünyasında, oldukça kısa sürede çok büyük bir başarı elde etmesi, diğer dev şirketler gibi Apple’ın da iştahını kabartmış gibi görünüyor.

Önümüzdeki yıl, Game of Thrones gibi efsanevi bir diziye rakip olabilecek kalitede özgün içerikler üretmeyi planlayan teknoloji devi, kesenin ağzını da sonuna kadar açmış gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde Disney’in Netflix’e rakip olacağının duyurulmasının ardından, şimdi de teknoloji devinin Apple TV içerikleriyle sektördeki rekabeti kızıştırması bekleniyor.

Apple, Özgün İçerikler için 1 Milyar Dolar Ayırdı!

Apple, Özgün İçerikler için 1 Milyar Dolar Ayırdı!Sektörde kısa sürede efsaneleşen diziler ve dijital medya dünyasında kızışan rekabet, Apple’ın da iştahını fazlasıyla kabartmışa benziyor. Kendi “özgün içeriklerini” üreteceğini belirten Apple’ın gelecek yıl tamamıyla sektöre adım atacağı tahmin ediliyor.

Üretilecek içerikler için tam 1 milyar dolarlık bütçe ayıran Apple, günümüz efsanelerinden Game of Thrones’a rakip olacak diziler yaratmayı planlıyor.

Toplamda Kaliteli 10 Dizi Yaratılacak!

Toplamda Kaliteli 10 Dizi Yaratılacak!Apple’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Eddy Cue’nin “Game of Thrones’a rakip olacak diziler üretmek istiyoruz” şeklindeki açıklaması, şirketin dizi sektöründe de fırtına gibi eseceğinin sinyallerini veriyor olabilir.

Fakat Apple’ın özgün içerikler için ayırmış olduğu bütçe, HBO’nun yıllık gelirlerinin sadece yarısı kadar. Yine de kendisine bu konuda fazlasıyla güvenen Apple, 10 adet kaliteli dizi ile Apple TV’nin abone sayısını da arttırmayı planlıyor.

Apple’ın İçerik Girişimi Fiyaskoyla Sonlanmıştı!

Apple’ın İçerik Girişimi Fiyaskoyla Sonlanmıştı!Daha önceleri de özgün içerikler üretmeye çalışan Apple için bu proje ne yazık ki fiyaskoyla sonuçlanmıştı. Sadece Apple Music ile erişim sağlanan Carpool Karaoke ve Planet of the Appss gibi projeler beğenilmemiş, Apple da bu durumu çok da fazla kafasına takmamıştı.

4K yayınlara da başlayacağı duyurulan Apple TV, yayınlanacak olan özgün içerikleriyle şirketin bu sektördeki talihini de değiştirebilir. Peki, sizce Apple dizileri, Game of Thrones’a rakip olabilecekler mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum