Yatırım yapmaya başla!

Değeri 1 Trilyon Dolara Yaklaşan Apple, Yeni Çevre Dostu Projesini Duyurdu!

Hisselerinin yükselişe geçmesiyle piyasa değeri 1 trilyon dolara yaklaşan Apple, ürünlerini daha çevre dostu hale getirmek için yeni bir yöntem bulduğunu açıkladı. İşte ayrıntılar;
Değeri 1 Trilyon Dolara Yaklaşan Apple, Yeni Çevre Dostu Projesini Duyurdu!

Teknoloji devi Apple, Perşembe günü yaptığı duyuruda şirketin alüminyum üreticileri Alcoa ve Rio Tinto ile yeni bir ortaklığa imza attığını açıkladı. Birkaç hafta öncesinde dünya çapındaki tüm tesislerinde % 100 yenilenebilir enerjiye geçen Apple, şimdi de çok daha çevre dostu ürünler için devrim gibi bir planı olduğunu kaydetti.

Pek çok cihazında kullandığı alüminyumun daha çevreci yollarla üretilebilmesi için iki şirketle birlikte çalışacak olan Apple, bu projesinde karbondioksit yerine oksijen salınımı yapan alüminyum üretmeyi amaçladığını belirtti. Apple, Alcoa, Rio Tinto, Kanada ve Quebec hükümetlerinin, teknolojiyi daha çok geliştirmek için toplamda 144 milyon dolarlık yatırım yapacakları söylendi.

Tim Cook da konuyla ilgili açıklamasında; bu iddialı projenin bir parçası oldukları için gurur duyduklarını dile getirdi.

Apple Çevre Dostu Alüminyum KullanacakAyrıca cümlesinde “ürünlerimizi doğrudan sera gazı emisyonu olmayan alüminyumla üretmek için sabırsızlanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Brian Lynch, Jim Yurko ve Katie Sassaman isimli üç mühendisi tarafından geliştirilen yeni teknoloji sayesinde 2024’te satışa hazır şekilde çevre dostu alüminyumların üretilmesinin planlandığı belirtildi.

Apple’ın Elysis ismi verilen ortak girişime 10 milyon doların üzerinde yatırım yaptığı ve şirketin bu ortaklıktan epey umutlu olduğu bilgilerine yer verildi.

Apple'ın Değeri 1 Milyar Dolara YaklaştıDiğer taraftan; Apple yaklaştığı 1 trilyon dolarlık piyasa değeriyle de dikkat çekti. İlk bir trilyon dolarlık şirket olabileceği söylenen ABD’li teknoloji devinin hisseleri dün 187.36 dolardan kapanış yaptı ve sonrasında 1.6 oranında artarak 190.37 seviyesine yükseldi. Böylelikle ulaşılan 959 milyar dolarlık piyasa değeriyle şirket tarihinde yeni bir rekor kırılmış oldu.

Birkaç hafta içinde 1 trilyon dolar seviyesini geçecek ilk şirket olması beklenen Apple, yükselişiyle göz doldurdu. Tabii, bu yükselişin Warren Buffett’ın 75 milyon Apple hissesi satın aldığını açıklamasından sonra gelmesi de dikkat çekti. Kendisi Apple’ın inanılmaz bir şirket olduğunu söyleyerek: “Ona baktığınızda, ABD’nin ikinci en karlı şirketinin neredeyse iki katı kadar kazandığını görüyorsunuz” yorumunu yapmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum