Yatırım yapmaya başla!

Apple Çalışanlarına Dünyanın En İyi Sağlık Hizmeti Deneyimini Yaşatacak!

ABD’li teknoloji devi, AC Wellness adını verdiği sağlık hizmetini duyurdu. Apple bu hizmetiyle, JPMorgan ve Berkshire Hathaway’le işbirliği yapan Amazon’un peşinden gittiğini gösterdi.
Apple Çalışanlarına Dünyanın En İyi Sağlık Hizmeti Deneyimini Yaşatacak!

Teknoloji devi Apple, AC Wellness isimli sağlık hizmetini duyurdu. Aynı ismi taşıyan internet sitesini yayına sokan dev şirket, bu baharda başlayacak servisiyle çalışanlarına ve onların ailelerine dünyanın en iyi sağlık hizmeti deneyimini yaşatacağını belirtti.

Sessizce yayına soktuğu acwellness.com’dan da görüldüğü gibi Apple, şu an klinikleri için personel arıyor. Ve arananlara baktığımızda karşımıza egzersiz koçu, kan alma uzmanı gibi pek çok iş ilanı çıkıyor.

Apple’ın çalışanları ve çalışanlarına bağımlı kişiler için sunacağı hizmet, ilk etapta şirketin genel merkezinde sunulacak.

Apple'ın Çalışanlarına Sunacağı Hizmet İki Klinikle BaşlayacakKaliforniya’nın Santa Clara County adlı bölgesinde hizmete girecek ilk kliniğin ardındansa sağlık servisini geliştirmek için çeşitli çalışmalar yapılacak. Öte yandan, teknoloji devinin ikinci kliniği 5 milyar dolar değerinde olduğu söylenen yeni kampüs Apple Park’ta yer alacak.

Tabii, bu haberin Amazon’un geçtiğimiz haftalarda duyurduğu sağlık servisinden sonra gelmesi dikkat çekti.

Amazon, Berkshire Hathaway ve JP Morgan Sağlık Şirketi KuruyorÇalışanları için sağlık hizmeti vereceğini Ocak ayının sonunda duyuran Amazon, bunun için Berkshire Hathaway ve JPMorgan Chase’le işbirliği yapacağını belirtmişti. Üç dev şirket, kar ve teşvik unsurlarından arındırılmış yeni bağımsız şirketleriyle, ABD’deki çalışanlarıyla ailelerine hizmet sunacaklardı.

Ve bu haberin duyulmasından kısa süre sonra ABD’deki birçok sağlık şirketinin hisseleri düşüşe geçmişti.

Bu haber Sağlık Şirketi Hisselerini Düşüşe GeçirdiSonuçta; çalışanları için sağlık hizmetini kendi bünyesinde sunacaklar arasına Apple da eklendi. Çünkü şirketler hem çalışan hem de firma için önemli etkileri olan sağlık meselesini fazlasıyla önemsiyorlar. Bu noktada; ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri’nin ortaya koyduğu verilerden kısaca bahsedelim.

Çünkü kurumun yaptığı araştırmaya göre sağlık problemleri bir yılda 69 milyon çalışanın gün kaybı yaşamasına neden oluyor.

Çalışanların Sağlık Sorunları ABD Ekonomisine Dev Kayıplar Yaşatıyor

Bu da ekonomik verimin yılda 260 milyar dolarlık düşüşüne yol açıyor. Kısacası; teknoloji devi Apple da tüm bunların farkında olarak, çalışanlarına dünyanın en iyi sağlık hizmetini sunmayı amaçlıyor. Keza şirket yalnızca hastalıkları tedavi etmek için değil aynı zamanda çalışanların sağlıklı kalması için çalışmalar yapmayı da planlıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum