Yatırım yapmaya başla!

Apple 3D Yüz Tanıma Teknolojisine Geçiş Yapıyor!

Teknolojik ilerlemeler hız kesmeden devam ediyor. Apple parmak izi tarayıcısından sonra bu kez de 3D yüz tanıma teknolojisini kullanıcılarıyla tanıştırıyor.
Apple 3D Yüz Tanıma Teknolojisine Geçiş Yapıyor!

Hayallerimizin sınırlarını zorlayan gelişmelerin yaşandığı günümüzün teknoloji dünyası, her geçen gün bizleri şaşırtmayı başarıyor. Sektördeki artan rekabet, akıl almaz teknolojilere ve tasarımlara sahip cihazların oluşmasına katkıda bulunuyor. Teknoloji sektörünün dev isimlerinden biri olan Apple, yeni atağıyla rakiplerinin önüne geçmeyi hedefliyor.

iPhone 5S modeliyle ilk parmak okuyucu sensörünü kullanıcılarıyla buluşturan Apple’ın, yeni çıkartacağı iPhone 8 modelinde ise 3D yüz tanıma teknolojisine yer vermesi bekleniyor. Peki, sızıntılara göre Apple’ın piyasayı karıştırabilecek bu atağı hangi yenilikleri de beraberinde getiriyor? Şimdi dilerseniz iPhone 8 modeli ile gelmesi beklenen bu yeniliğe birlikte bir göz atalım.

Apple, Şubat Ayında RealFace’i Satın Almıştı!

Apple, Şubat Ayında RealFace'i Satın Almıştı!2014 yılında kurulan İsrail merkezli RealFace, yüz tanıma teknolojilerini geliştiren bir girişim olarak biliniyor. Apple’ın ise “birkaç” milyon dolar ödeyerek, Şubat ayında RealFace’i bünyesine kattığı söyleniyordu. Microsoft Lumia 950 XL, HP Elite X3 ve Note 7 gibi modellerin de yüz tanıma özelliğine kavuşmuş olmalarıyla birlikte bu söylentiler de birleşince iPhone 8 modelinin 3D yüz tanıma teknolojisine sahip olması içten bile değil.

Parmak İzi Sensöründen Tamamen Vazgeçilebilir!

Parmak İzi Sensöründen Tamamen Vazgeçilebilir!Piyasada dolaşmaya başlayan ve Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun dile getirdikleriyle uyuşan bu söylentiler, daha şimdiden Apple kullanıcılarını heyecanlandırmayı başardı. iPhone 7 modelinden pek de fazla beklediğini bulamayan kullanıcılar, ümitlerini iPhone 8 modeline bırakmışlardı. Büyük beklentiler ve yeniliklerle piyasaya sürülecek olan bu modelin sahip olduğu sensörün arka kısmına gömüleceği tahmin ediliyordu.

Fakat yeni sızan bilgilere göre, iPhone 8 ile birlikte gelmesi beklenen 3D yüz tanıma teknolojisi, parmak izi sensörünün tamamıyla ortadan kaldırılmasına neden olabilir. Elbette ki bu durum kimlik doğrulama konusunda da çeşitli sorunlara yol açabilir.

Touch ID Yerine Sanal Home Butonu!

Touch ID Yerine Sanal Home Butonu!Yeni iPhone modelinin sahip olacağı bu özelliğin iPhone 7 ve 7 Plus modellerine dahil edilip edilmeyeceği henüz bilinmiyor. Ancak iPhone 8 modelinde, ekranın üst kısmındaki yüz tanıma kamerası ve sensör çubuğu ile bu yeni teknolojinin kullanılabileceği belirtiliyor.

Parmak izi sensörünün ardından Home butonunun akıbeti de merak ediliyordu. Ming-Chi Kuo’nun söylediklerine göre; iPhone 8 modelinde Home butonu bulanacak ve parmak izi oyucusu ise yer almayacak. Yani ya Touch ID başka bir yere taşınacak ya da tamamen ortadan kaldırılıp sanal bir Home butonu yerleştirilecek.

Kimlik Doğrulama Sistemine Karar Vermek için Son 2 Ay!

Kimlik Doğrulama Sistemine Karar Vermek için Son 2 Ay!Çinli üreticiler, ekrana entegre edilmiş parmak izi sensörünün demosunu tamamlamış olmalarına rağmen, kullanılabilirlik ve güvenlik riski açısında hem Samsung hem de Apple bu özelliğe sıcak bakmıyor. Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 8 modelinin eksiksiz bir şekilde hazırlanması için Apple’ın süresi git gide daralıyor.

İki şirket de bel bağlamış oldukları bu modelleri piyasaya sürmek için daha temkinli davranacaklar gibi görünüyor. Bu da yeni modellerin biraz daha gecikmeye uğraması anlamına geliyor. Peki, sizce Apple iPhone 8 modeli, yeni eklentilerle birlikte yıla damgasını vurmayı başarabilecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum