Yatırım yapmaya başla!

App Store ve iTunes Kullanıcıları Artık Sesli Arama Yapabilecek

Teknoloji devi Apple, uygulama mağazası App Store’a ve iTunes’ta sesli arama özelliğini kullanıma sundu.
App Store ve iTunes Kullanıcıları Artık Sesli Arama Yapabilecek

Apple’ın kullanıcılarına uygulama desteği sunduğu App Store mağazası çeşitli yenilikler ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Dev mağaza 10 yılı geride bırakmasının ardından kullanım oranlarına dair istatistikleri geçtiğimiz günlerde paylaşmıştı.

App Store’da son olarak kullanıma sunulan özellik, arama yapan kullanıcıları memnun edecek türden. Son yayınlanan güncelleme ile kullanıcılar uygulama mağazasında sesli arama yapabilecekler. Güncellemeyle beraber mikrofon seçeneğinin yanında başka özellikler de kullanıma sunuldu.

App Store ve iTunes’a Geliştirici Güncelleme

App Store ve iTunes’a Geliştirici Güncelleme

Teknoloji devi Apple, son olarak yayınladığı 5.1 güncellemesi ile App Store ve iTunes kullanıcılarına büyük kolaylıklar sunuyor. Bu kolaylıklardan en çok dikkat çekenleri trend arama ve sesli arama yapmanızı sağlayacak mikrofon simgesi oluyor.

Kullanıma sunulan yeni özellik sayesinde mikrofon sekmesi üzerinden yapmak istediğiniz aramayla ilgili anahtar kelimeleri söylediğiniz takdirde aradığınız ürüne kolaylıkla erişebileceksiniz. Kullanıcılar sesli arama sayesinde daha hızlı ve akıcı şekilde istedikleri uygulamaya erişme imkanı bulacaklar.

Uygulama Arayüzüne Yeni Özellikler

Uygulama Arayüzüne Yeni Özellikler

App Store’a yayınlanan 5.0 güncellemesiyle sesli arama özelliğinin yanında arayüzde de çeşitli iyileştirmeler gerçekleştirilmiş. Bunlardan ilki ulaşmış olduğunuz arama sonuçlarını daha kolay incelemenizi sağlayacak yeni bir format oluyor. iOS için performans iyileştirici özelliklere ve Apple TV için yeni sıralama seçeneklerine de güncellemede yer verilmiş.

Geliştirilen arama bölümünde, sesli arama yaparken cihazınıza uygun uygulamalar ve aksesuarları da bulmak daha kolay olacak. Genel itibariyle sesli arama ve arama arayüzünün geliştirildiği App Store’da önümüzdeki günlerde başka ne gibi yenilikler olacak bekleyip göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum