Yatırım yapmaya başla!

Android Q Wi-Fi Güvenliğini QR Kod ile Sağlayacak!

Google’ın beklenen yeni mobil işletim sistemi Android Q, Wi-Fi ağlarının QR kod ile paylaşılmasına imkan tanıyacak.
Android Q Wi-Fi Güvenliğini QR Kod ile Sağlayacak!

İnternetin ve akıllı telefonların hızla yaygınlaşması ile beraber, veri güvenliği daha önemli bir hal aldı. Özellikle internete açılan kapı olan Wi-Fi ağlarının güvenliği ile ilgili gereksinim her geçen gün artıyor. Her ne kadar WPS güvenlik protokolü ile Wi-Fi ağları daha güvenli bir hale gelmiş olsa da, zaman zaman ağlara izinsiz olarak girilmesi mümkün olmakta.

Google yeni nesil işletim sistemi Android Q’nun önümüzdeki günlerde beta sürümünün yayınlanması bekleniyor. Yeni sürümde karanlık mod özelliği geliştirileceği daha önce duyurulmuştu. Gelen haberlere göre sunulacak olan işletim sisteminde  kullanıcıların ağ güvenliğini artıracak özellikler bulunuyor. Google’ın geliştirdiği yeni sistem hem ağ güvenliğini artıracak hem de paylaşım yapmayı daha kolay bir hale getirecek.

QR Kod ile Wi-Fi Paylaşımı Mümkün Olacak

QR Kod ile Wi-Fi Paylaşımı Mümkün Olacak

Bugüne kadar Wi-Fi ağlarına girilmesini istemeyen kullanıcılar, çok zor şifrelere belirleme yoluna gidiyorlar. Ancak bu durum sonrası kişiler kendi ağlarına bile girmekte zorluk yaşıyorlar. Google’ın önümüzdeki günlerde piyasaya süreceği Android Q bu işe oldukça pratik bir çözüm getirmiş.

Android Q kullanıcılarının Wi-Fi paylaşımı yapmak için sadece bir QR kod oluşturması yeterli olacak. QR kod ile Wi-Fi paylaşımı yapmak için Ağ ve İnternet ayarlarından bu işlemi gerçekleştirmek mümkün olacak. Ağ paylaşımı yapmak için cihaz kullanıcılardan parola ya da parmak izi doğrulaması isteyecek. Ağa bağlanmak isteyen kullanıcıların ise bağlanmak istedikleri cihazdaki QR kodu taraması yeterli olacak.

Yeni gelecek olan Android Q’da kullanıcıların mobil ağlarını paylaşması çok daha pratik bir hal almış olacak. Ancak gelecek olan işletim sisteminin kullanıcılara ulaşması biraz zaman alacaktır. Henüz Android Pie bile kullanım oranı anlamında yeterli sayıya ulaşmış değil. Google’ın geliştirdiği Android işletim sistemlerinin, akıllı telefon üreticileri tarafından özelleştirilmesi ve cihazlarda yerini alması epey zaman almakta. Belki bir ihtimal QR kod ile ağ paylaşımı özelliği Android Oreo ya da Pie sürümlerine güncelleme yoluyla gelebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum